Skoki narciarskie. Tylko jeden Polak w „30”, zwycięstwo Karla Geigera

Karl Geiger zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Reprezentant gospodarzy wyprzedził Słoweńca Anze Laniska i swojego rodaka, Marcusa Eisenbichlera. Pucharowe punkty zdobył tylko jeden Polak, Jakub Wolny, który zajął 29 miejsce.

Polacy na pucharowe zawody do Niemiec udawali się w mocno osłabionym składzie. Zabrakło wracającego do zdrowia po urazie Kamila Stocha, a także Dawida Kubackiego i Piotr Żyły, którzy musieli pozostać w izolacji po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Biało-czerwoni w sobotnich zawodach zawiedli. Tylko Jakub Wolny awansował do serii finałowej. Rezultat byłego mistrza świata juniorów nie był imponujący (121 metrów), ale dało mu to miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki. Pozostali polscy skoczkowie uzyskali odległości poniżej 120 m i w efekcie zakończyli udział w konkursie po pierwszej próbie. Andrzej Stękała zajął 35 miejsce, Klemens Murańka – 38, Maciej Kot – 40, a Aleksander Zniszczoł- 48. Na półmetku zawodów z niewielką przewagą prowadził Anze Lanisek.

W drugiej serii Wolny skoczył nieco dalej – 124 m – ale na niewiele mu się to zdało. Ostatecznie został sklasyfikowany na 29 pozycji. Ciekawie działo się za to w walce o konkursowe zwycięstwo. Rewelacyjnie w serii finałowej zaprezentował się Karl Geiger. Niemiec przy niezbyt korzystnych warunkach uzyskał aż 141 metrów. Skaczący jako ostatni Lanisek nie zdołał polecieć aż tak daleko. Uzyskał 134,5 metra i spadł na drugie miejsce, właśnie kosztem Geigera. Podium uzupełnił Marcus Eisenbichler.

Dzięki dzisiejszej wygranej Karl Geiger został nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ, wyprzedzając Japończyka Ryoyu Kobayashiego.

Kolejne pucharowe zawody w Titisee-Neustadt odbędą się w niedzielę. Początek o godz. 16.00.