Biathlon. Domraczewa najlepsza w Oslo

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała w norweskim Oslo biathlonowy bieg sprinterski na 7,5 km zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Druga była Norweżka Tora Berger, a trzecia Amerykanka Susan Dunklee. Najlepsza z Polek, Magdalena Gwizdoń uplasowała się na 13. pozycji.

Domraczewa mimo jednego pudła bardzo pewnie wyprzedziła bezbłędną na strzelnicy Torę Beger o ponad 10 sekund. Trzecia była Susan Dunklee, która także nie pomyliła się ani razu.

Najlepiej z biało-czerwonych spisała się Magdalena Gwizdoń,. Polka po pierwszej wizycie na strzelnicy miała drugi czas. Niestety, 35-letnia biathlonistka na drugim strzelaniu zaliczyła dwa pudła i ostatecznie przybiegła na metę z trzynastym czasem. Do zwyciężczyni straciła minutę i dziesięć sekund. Pozostałe Polki ukończyły bieg poza czołową dwudziestką. Na 26. pozycji finiszowała Krystyna Pałka (dwa niecelne strzały), 43. miejsce zajęła Monika Hojnisz (3 karne rundy), a na 46. lokacie sklasyfikowana została Weronika Nowakowska-Ziemniak (trzy niecelne strzały).

Słabo zaprezentowała się liderka Pucharu Świata Kaisa Makarainen. Finka na strzelnicy pomyliła się czterokrotnie i mimo bardzo dobrego biegu ukończyła zawody na 23.miejscu. Jej przewaga nad drugą Berger zmalała do 21 pkt.

Przed biathlonistkami jeszcze bieg na dochodzenie (sobota) oraz rywalizacja ze startu wspólnego (niedziela).