Biathlon. Świetna lokata Nowakowskiej-Ziemniak, triumf Soukalovej

Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła siódme miejsce w rozegranym w słoweńskiej Pokljuce sprincie Pucharu Świata biathlonistek. To najwyższa lokata reprezentantek Polski w bieżącym sezonie. Zwyciężyła Czeszka Gabriela Soukalova.

Dla 28 – letniej Polki dzisiejszy rezultat jest jednym z najlepszych w historii jej występów w Pucharze Świata i Igrzyskach Olimpijskich. Wyższe miejsce zajęła tylko raz. W biegu indywidualnym na 15 km w Vancouver w 2010 roku uplasowała się na 5. pozycji. Szansę na upragnione podium Nowakowska-Ziemniak zmarnowała słabszym drugim strzelaniem. Mimo dobrego biegu, jedno pudło przekreśliło jej nadzieje na lepszą lokatę. Przyzwoicie zaprezentowały się Monika Hojnisz i Krystyna Guzik, które zajęły odpowiednio 27. i 48. miejsce. W biegu pościgowym nie wystartują Patrycja Hojnisz i Magdalena Gwizdoń. Ta ostatnia aż czterokrotnie nie trafiła w tarczę.

Biathlon World Cup in PokljukaPostawa biało–czerwonych była zaledwie tłem wobec powracającej do wysokiej formy Gabrieli Soukalovej. Najwyższą dotychczasową lokatą Czeszki w obecnym sezonie była 18. pozycja podczas sprintu w Hochfilzen. Tym razem jeden z najlepszych czasów biegowych w połączeniu z bezbłędnym strzelaniem zaowocował wygraną w zawodach. Lepiej na trasie spisywała się Dorothea Wierer, jednak jedno pudło sprawiło, że Włoszka finiszowała 18 sekund za rywalką. Na najniższym stopniu podium stanęła Walja Semerenko. Do udanych dzisiejszego występu nie zaliczy Kaisa Makarainen. Liderka Pucharu Świata była dopiero 15., co było efektem aż czterech pomyłek na strzelnicy.