fot. PAP/EPA

Biathlon. Makarainen i Szipulin najlepsi w biegu na dochodzenie

Kaisa Makarainen wygrała bieg dochodzeniowy na 10 km w Pokljuce. Finka nie dała szans utytułowanej Torze Berger i Włoszce Wierer. W biegu mężczyzn triumfował  Anton Szipulin.

Wiceliderka klasyfikacji generalnej Kaisa Makarainen wygrała bieg w bezpośredniej walce z liderką Pucharu Świata Torą Berger. Fińska biathlonistka wyruszyła na trasę jako czwarta zawodniczka i od razu narzuciła wysokie tempo. Podobnie było na strzelnicy. Makarainen nie myliła się, a przed ostatnim strzelaniem  wypracowała sobie tak dużą przewagę, że mogła sobie pozwolić na jedno pudło. Jako trzecia linie mety przekroczyła anonimowa jak dotąd Włoszka Dorothea Wierer dla której jest to najlepszy wynik w karierze.

Nasza najbardziej doświadczona zawodniczka Magdalena Gwizdoń zanotowała sześć pudeł i wpadła na metę z 21 czasem biegu. Jej młodsza koleżanka, Monika Hojnisz myliła się pięć razy podczas czterech strzelań i ostatecznie została sklasyfikowana na 33 miejscu.

W rywalizacji mężczyzn w biegu na dochodzenie na 12 i pół kilometra najlepszy okazał się Anton Szipulin. Rosjanin wyprzedził o 8,6 sekundy Bjoerna Ferrego ze Szwecji oraz najstarszego w stawce Ole Ejnara Bjoerndalena. Martin Fourcade zaprzepaścił szansę na wysokie miejsce podczas ostatniego pobytu na strzelnicy.

Sport/RIRM

drukuj