ZIO w Pjongczangu. Polskie biathlonistki daleko od podium

Żadna z polskich biathlonistek nie włączyła się dziś do walki o olimpijskie podium. 28. była Krystyna Guzik, a 34. Weronika Nowakowska. Wygrała Niemka Laura Dahlmeier.

W 2015 roku Weronika Nowakowska wywalczyła dwa medale mistrzostw świata – srebro w sprincie i brąz w biegu pościgowym. Na igrzyskach dwukrotnie otarła się o podium. W Vancouver była 5. w biegu indywidualnym na 15 km. W Soczi krążka w sprincie pozbawiło ją pudło w pozycji leżącej.

Tym razem Polka miała wreszcie spełnić marzenie o olimpijskim medalu. Dziś się nie udało. Już podczas pierwszej wizyty na strzelnicy Nowakowska odnotowała jedno pudło. W pozycji stojącej przytrafiła się jej kolejna pomyłka, co przy słabszym biegu przełożyło się na 34. lokatę.

Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się Krystyna Guzik. Wicemistrzyni świata z 2013 roku zajęła 28. pozycję i tylko raz pomyliła się na strzelnicy.

Dobrze rokowała Magdalena Gwizdoń, która w pozycji leżącej nie odnotowała żadnego pudła. Szansę na wysoką lokatę zaprzepaściła podczas drugiej wizyty na strzelnicy.

Polki w komplecie wystąpią w poniedziałkowym biegu pościgowym.