PŚ w biathlonie. Triumf Włoszek, świetny występ Polek w sztafecie!

Znakomicie spisały się reprezentantki Polski w biathlonowym biegu sztafetowym, który odbył się w austriackim Hochfilzen. Białoczerwone zajęły bowiem czwartą pozycję, a do najlepszych Włoszek straciły niespełna pół minuty.


IBU Biathlon World Cup in HochfilzenPolki od samego początku utrzymywały się w ścisłej czołówce zawodów. W efekcie na półmetku zmagań – dzięki świetnej formie biegowej Magdaleny Gwizdoń oraz najlepszej na swojej zmianie Krystyny Guzik – plasowały się na trzecim miejscu. Do prowadzących Czeszek nasze zawodniczki traciły zaledwie pięć sekund. Nieco słabiej biało-czerwone poradziły sobie w dalszej części rywalizacji. Wysoką pozycję straciła Monika Hojnisz, która musiała dobierać aż pięć pocisków i w strefie zmian zameldowała się z ósmym czasem.

W tym momencie oczy wszystkich polskich kibiców skierowane były w stronę Weroniki Nowakowskiej. Ta nie zawiodła oczekiwań – udany pościg za rywalkami w połączeniu z dobrą postawą na strzelnicy spowodowały, że wicemistrzyni świata z Kontiolahti na ostatniej rundzie wyprzedziła Francuzkę Anais Bescond, a linię mety przekroczyła jako czwarta. Tym samym polska sztafeta kobiet wyrównała swój najlepszy dotychczasowy wynik w Pucharze Świata.

IBU Biathlon World Cup in Hochfilzenwłoskie biathlonistki

Losy wygranej rozstrzygnęły na ostatniej prostej zmagań, w której pasjonujący bój stoczyły Dorothea Wierer oraz Franziska Preuss. Ostatecznie – po sprinterskim finiszu – lepsza okazała się Włoszka, wyprzedzając Niemkę zaledwie o 0.2 sekundy. Podium uzupełniły natomiast Ukrainki, na czele ze znakomicie spisującą się dziś Oleną Pidhruszną.

***

Wyniki biegu sztafetowego kobiet 4×6 km w Hochfilzen:

1. Włochy (Lisa Vittozzi, Karin Oberhofer, Federica Sanfilippo, Dorothea Wierer) 1:05:32.6 (0+8)

2. Niemcy (Franziska Hildebrand, Maren Hammerschmidt, Vanessa Hinz, Franziska Preuss) +0.2 (0+7)

3. Ukraina (Julia Dżyma, Olga Abramowa, Wala Semerenko, Olena Pidhruszna) +13.1 (0+10)

4. Polska (Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska) +27.5 (0+10)

5. Francja (Justine Braisaz, Coline Varcin, Marine Bolliet, Anais Bescond) +28.8 (0+6)

6. Czechy (Ewa Puskarcikova, Gabriela Soukalova, Lucie Charvatova, Veronika Vitkova) +29.8 (0+6)

Sport.RIRM

drukuj