Biathlon. Domraczewa najlepsza w biegu masowym, Weronika Nowakowska-Ziemniak trzynasta

Zwycięstwem Białorusinki Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg masowy, który rozegrano w niemieckim Oberhofie. Na starcie stanęły dwie reprezentantki Polski. Najlepsza z nich Weronika NowakowskaZiemniak zajęła 13. miejsce.

Domraczewa wygrała nadspodziewanie łatwo, pomimo zaliczenia aż czterech karnych rund. Świetny bieg sprawił jednak, że Białorusinka drugą na mecie Veronikę Vitkovą wyprzedziła o blisko 15 sekund. Najniższy stopień podium przypadło Tiril Eckhoff. Norweżka do zwyciężczyni dzisiejszych zawodów straciła ponad 21 sekund. Tuż za czołową trójką uplasowała się liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Finka Kaisa Makarainen, a piąta pozycja przypadła w udziale Janie Gerekovej. Reprezentantka Słowacji jako jedyna zawodniczka z czołówki bezbłędnie strzelała.

Biathlon World Cup in Oberhof

Szansę na zajęcie wysokiej lokaty zaprzepaściła Weronika Nowakowska-Ziemniak, która jeszcze do połowy dystansu nie miała ani jednego „pudła” i przez moment zajmowała nawet trzecie miejsce. Niestety, podczas swojej trzeciej wizyty na strzelnicy przytrafiły się jej aż trzy chybione próby, co w efekcie zepchnęło ją na dalsze pozycje. Polka ostatecznie ukończyła bieg na 13. miejscu (strata 1:55.0). Druga z biało-czerwonych, Monika Hojnisz, do Domraczewej straciła niewiele ponad cztery minuty, a na strzelnicy pomyliła się czterokrotnie i zajęła 26. pozycję.