Puchar Anglii: Cztery bramki Arsenalu! Everton za burtą!

Arsenal Londyn pokonał w ćwierćfinale Pucharu Anglii Everton 4:1 i awansował do najlepszej czwórki rozgrywek. Bramki dla Kanonierów zdobyli Mesut Oezil, Mikel Arteta oraz dwie Olivier Giroud. The Toffees odpowiedzieli jedynie trafieniem Lukaku.

Po jednobramkowym remisie w lidze spotkanie czołowych angielskich zespołów zapowiadało się niezwykle interesująco. Arsene Wenger nie pierwszy raz na ławce rezerwowych posadził Oliviera Giroud. Na szpicy Kanonierów wystąpił Yaya Sanogo. W bramce zamiast nieobecnego Wojciecha Szczęsnego zobaczyliśmy Łukasza Fabiańskiego.

Gorący doping londyńskiej publiczności wyraźnie uskrzydlił Arsenal. The Gunners pierwszego gola zdobyli już w 7. minucie meczu. Po szybkim kontrataku podanie Cazorli płaskim strzałem wykończył Oezil. Przez pierwsze pół godziny Everton miał problemy ze stworzeniem dogodnych sytuacji bramkowych. Goście odetchnęli z ulgą w 32. minucie. Po dośrodkowaniu Barkleya i zagraniu Mirallasa piłka trafiła pod nogi Lukaku, który nie dał szans Fabiańskiemu. Kanonierzy po raz kolejny ruszyli do ataku, jednak pierwsza połowa skończyła się jednobramkowym remisem.

W 61. minucie na boisku w miejsce Sanogo pojawił się Olivier Giroud. Chwilę później po faulu Barry’ego na Oxlade-Chamberlainie sędzia podyktował rzut karny. Na jedenastym metrze piłkę ustawił Mikel Arteta. Hiszpan musiał uderzać ponownie. W pole karne przedwcześnie wbiegł Giroud, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Arteta w końcu pokonał Joela i to Londyńczycy mogli cieszyć się z upragnionego prowadzenia. Ostatnie minuty spotkania to popis francuskiego napastnika gospodarzy. Najpierw Giroud na siódmym metrze wykończył dośrodkowanie Sagny. Chwilę później Francuza obsłużył Oezil.

Arsenal pewnie pokonał The Toffees 4:1 i awansował do półfinału. W jutrzejszych spotkaniach Sheffield podejmie u siebie Charlton, Hull zagra z Sunderlandem, a Manchester City zmierzy się z Wigan.

Arsenal Londyn – Everton 4:1 (1:1)

M. Oezil 7’ M. Arteta 67’ (karny) O. Giroud 83’ 85’ – R. Lukaku 32’

Arsenal: Fabiański – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs (88’ Jenkinson) – Arteta, Flamini, Oxlade-Chamberlain (78’ Rosicky), Oezil, Cazorla – Sanogo (61’ Giroud)

Everton: Joel – Coleman, Stones, Distin, Baines – McCarthy, Barry, Mirallas (76’ McGeady), Barkley (84’ Deulofeu), Pienaar (76’ Osman) – Lukaku