fot. PZN

TCS. 17-latek z Polski zadebiutuje w Innsbrucku!

Będzie debiutował w tym samym miejscu, co Adam Małysz. 17-letni Tomasz Pilch, który w tym sezonie wygrał dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego, zadebiutuje w Turnieju Czterech Skoczni.


Na tę decyzję polscy kibice czekali od dawna. Forma była argumentem przemawiającym „za”, młodość argumentem „przeciw”. 17-latek z Polski zachwycił świat dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium Pucharu Kontynentalnego. Teraz swoje umiejętności będzie mógł potwierdzić także w rywalizacji na najwyższym poziomie.

Wymagający fizycznie Turniej Czterech Skoczni Tomasz Pilch rozpocznie od Innsbrucku. Polska początkowo nie wykorzysta zatem przysługującej jej puli siedmiu skoczków. W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen wystąpią Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła, Stefan Hula i Jakub Wolny. Nie ma jeszcze decyzji, czy rewelacyjny 17-latek – po konkursie na Bergisel – będzie mógł pokazać się także na obiekcie w Bischofshofen.

Kwalifikacje w Innsbrucku zaplanowano na 3 stycznia. Dzień później odbędzie się konkursu indywidualny. Pilch – przed swoim debiutem w TCS – wystąpi w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu (27 i 28 grudnia).

Sport.RIRM

drukuj