fot. PAP/Piotr Nowak

Wicepremier prof. P. Gliński przekazał gratulacje dla zwycięzcy Pucharu Świata w szachach

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński pogratulował Janowi-Krzysztofowi Dudzie zdobycia Pucharu Świata w szachach. Spotkał się osobiście z polskim mistrzem.

Na początku sierpnia arcymistrz Jan-Krzysztof Duda został pierwszym w historii polskim triumfatorem turnieju o Puchar Świata w szachach. Gratulacje naszemu mistrzowi złożył wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński.

– Wejście na tego rodzaju poziom, gdzie wygrywa się z najlepszymi tj. po prostu dla zwykłego śmiertelnika na pewno nieosiągalne, a także słabo zrozumiałe. I tu jest olbrzymia rola nas wszystkich, żebyśmy to tłumaczyli, żebyśmy potrafili spopularyzować szachy wśród młodzieży, wśród młodych ludzi. I to jest pana obowiązek, bo osiągnął pan tak wiele, że myślę, że z wielką przyjemnością będzie pan trochę oddawał tej sławy w postaci popularyzacji dyscypliny – powiedział młodemu szachiście wiceprezes Rady Ministrów.

Z ust wicepremiera popłynęła deklaracja o wsparciu dla promocji szachów. To wspaniała dyscyplina – tłumaczył polski mistrz Jan-Krzysztof Duda.

– Bardzo dziękuję za wyróżnienie pana premiera. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i bardzo się cieszę, że osoby takie jak pan premier dostrzegają szachy, nas szachistów. Rzeczywiście szachy są piękną grą, jak najbardziej dla każdego i uczą szeregu przydatnych umiejętności, które można później wykorzystać w życiu – odpowiedział szachowy arcymistrz.

Wicepremier prof. Piotr Gliński przekazał Janowi-Krzysztofowi Dudzie gratulacje także w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego. Szef resortu poinformował, że polski mistrz dołączył do teamu Orlen i podpisał umowę na sponsoring.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl