Liga Mistrzów. Blaugrana czeka na kolejnego przeciwnika

FC Barcelona pewnie wygrała przed własną publicznością z Paris SaintGermain 2:0 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Obie bramki na Camp Nou zdobył Brazylijczyk Neymar. W dwumeczu Blaugrana pokonała podopiecznych Laurenta Blanca aż 5:1.

FC Barcelona od samego początku narzuciła swój styl gry. W 5. minucie Gerard Pique zachował się najprzytomniej w polu karnym paryżan i uderzył na bramkę Salvatore Sirigu. Golkiper gości ze spokojem zatrzymał piłkę. Z każdą kolejną minutą Blaugrana pewniej czuła się na boisku i to poskutkowało objęciem prowadzenia w 14. minucie. Andres Iniesta znakomitym podaniem wypuścił Neymara, a ten minął Sirigu i sprawił, że kibice Barcy zaczęli krzyczeć z radości. Chwilę później Zlatan Ibrahimović wyrównał, lecz z gola długo się nie cieszył, ponieważ sędzia odgwizdał pozycję spaloną Szweda. Mistrzowie Francji nie poddawali się i szukali drogi do bramki gospodarzy. Groźny strzał oddał Javier Pastore, jednak futbolówka po uderzeniu  Argentyńczyka znalazła się w rękawicach Marca-Andre ter Stegena.

W 23. minucie składną akcję Dani Alvesa, Luisa Suareza i Leo Messiego wykończył niecelnym uderzeniem z  półwoleja Argentyńczyk. Minutę później Dani Alves zaskoczył wszystkich strzałem z około 30 metrów. Fantastyczna parada Sirigu spowodowała, że Katalończycy nie mogli się cieszyć z kolejnej bramki. W 34. minucie Neymar miał już na koncie dwa strzelone gole. Centra Alvesa trafiła na głowę Neymara, a snajper Katalończyków pewnym uderzeniem pogrążył PSG. Do końca pierwszej połowy Barcelona kontrolowała grę i nie pozwoliła piłkarzom z Ligue1 na strzelenie bramki kontaktowej.

Pierwszą ciekawą sytuację po zmianie stron miał Ivan Rakitić. Płaskim strzałem próbował zaskoczyć golkipera rywali, lecz Chorwat uderzył zbyt lekko by futbolówka znalazła drogę do siatki. W 50. minucie strzał rozpaczy oddał Yohan Cabaye, piłka poleciała minimalnie obok bramki gospodarzy. Dwie minuty później Messi sprytnym strzałem próbował zdobyć kolejną bramkę dla swojego zespołu. Sirigu przewidział zachowanie gwiazdora Dumy Katalonii i swoją postawą zapobiegł utracie kolejnego gola.

Po godzinie gry zawodnicy z Francji stworzyli sobie znakomitą okazję do pokonania ter Stegena. Ibra wypatrzył Verrattiego, jednak Włoch minimalnie się pomylił. Kolejne minuty na Camp Nou upłynęły bardzo spokojne. Jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry PSG powinna było zaliczyć kontaktowego gola. Blaise Matuidi miał przed sobą pustą bramkę, jednak nie umieścił futbolówki w siatce, gdyż ofiarną interwencją popisał się Gerard Pique. Ostatnie minuty spotkania nie zmieniły wyniku meczu. Co prawda szczęścia szukali jeszcze Lucas Moura i Ibra, lecz ich próby nie mogły w żaden sposób zaskoczyć dobrze spisującego się ter Stegena.

FC Barcelona po wyeliminowaniu w dwumeczu Paris Saint-Germain awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. Teraz Katalończycy będą czekać na losowanie, które wyłoni kolejną drużynę, z którą w 1/2 finału Champions League będzie walczyć o finał.