Ekstraklasa. Bez rozstrzygnięcia w Gdańsku

Remisem 1:1 zakończyło się poniedziałkowe starcie pomiędzy Lechią Gdańsk a Jagiellonią Białystok. Na gola Artura Sobiecha odpowiedział kwadrans przez końcem meczu rezerwowy Ognjen Mudrinski.

Choć początek spotkania należał do Jagiellonii, z czasem inicjatywę uzyskała Lechia. Gospodarze już w 9. minucie mogli przejść do konkretów, ale po groźnym strzale Flavio Paixao świetną interwencją popisał się Damian Węglarz.

Bramkarz gości skapitulował kwadrans później, a w roli głównej wystąpił Artur Sobiech. Były piłkarz Hannoveru wykorzystał centrę Filipa Mladenovicia z lewej strony boiska i mocnym uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki.

Tuż przed przerwą ekipie z Trójmiasta dopisało sporo szczęścia. Tomas Prikryl kapitalnie przymierzył z dystansu, wprost w „okienko” bramki Dusana Kuciaka, jednak sędzia Mariusz Złotek po analizie systemu VAR gola ostatecznie nie uznał, dopatrując się spalonego jednego z zawodników Jagi.

Po zmianie stron podopieczni Ireneusza Mamrota nieustannie szukali szansy na wyrównujące trafienie. W 55. minucie bardzo dobrą okazję zaprzepaścił Zoran Arsenić, któremu centymetrów zabrakło, by pokonać Dusana Kuciaka.

Starania przyjezdnych w końcu przyniosły efekt w 74. minucie. Wówczas Jakub Wójcicki przejął futbolówkę po błędzie rywali i zagrał na jedenasty metr do Ognjena Mudrinskiego, a ten pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Do końca spotkania nie wiele się już działo. Ostatecznie oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów. Wynik 1:1 oznacza, że Lechia plasuje się na szóstym miejscu w tabeli, natomiast Jagiellonia jest tuż za nią – na siódmej pozycji.