fot. PAP

Legia o postawienie kropki nad i – Ruch o sprawienie niespodzianki

Piłkarze warszawskiej Legii oraz Ruchu Chorzów to jedyni przedstawiciele polskiej ekstraklasy, rywalizujący jeszcze w europejskich pucharach. Mistrzowie Polski zmierzą się dziś w meczu rewanżowym IV rundy eliminacji Ligi Europy z zespołem FK Aktobe z Kazachstanu. Ruch pojedzie na Ukrainę, aby spróbować wywalczyć awans w starciu z wyżej notowanym rywalem – Metalistem Charków.

Legioniści przed rewanżem z drużyną z Kazachstanu znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji. Wygrali pierwszy mecz 1:0, w dodatku na boisku rywala. Ten triumf nie przyszedł jednak łatwo. Mecz w Aktobe toczył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy wysokiej temperaturze, dochodzącej momentami do 40 stopni Celsjusza. Mimo to stołeczny zespół potrafił prowadzić grę, a w momentach kryzysu nie stracić bramki. Dzisiaj pogoda w Warszawie na pewno będzie bardziej przyjazna do rozgrywania spotkania piłkarskiego.  Trener Henning Berg ma do dyspozycji wszystkich kluczowych zawodników, oprócz zawieszonego Bartosza Bereszyńskiego. Kibice zapewne liczą najbardziej na dobry występ duetu Radović- Duda. FK Aktobe aby mieć szansę na nawiązanie walki z Legią, musi zdobyć gola. Nie będzie to łatwe, gdyż Dusan Kuciak nie wyciągał piłki z siatki od pięciu ostatnich meczów.

Niebiescy sprawili sporą niespodziankę, remisując u siebie z silnym rywalem, za jakiego uchodzi Metalist. Wynik 0:0 z Chorzowa powoduje, iż w przypadku zdobycia gola przez Ruch zespół z Charkowa musi zdobyć aż dwie bramki, aby awansować. Sporym atutem dla podopiecznych Jana Kociana jest fakt, iż rewanż nie zostanie rozegrany z Charkowie, lecz na stadionie w Kijowie. Śląska drużyna może zagrać ze sporym komfortem psychicznym. W przypadku porażki w dwumeczu z Metalistem nikt w klubie nie będzie miał o to pretensji. Chorzowianie osiągnęli nawet więcej niż się spodziewali, a na dodatek zasilili kasę klubu sporym zastrzykiem gotówki, uzyskanym dzięki dobrym rezultatom w pucharach. Niebiescy w tym sezonie jeszcze w Lidze Europy nie przegrali (1 wygrana i 4 remisy), więc na pewno nie można odmawiać im szans przed rewanżem z ekipą z Charkowa.

Legia Warszawa – FK Aktobe 28.08.2014 godz. 21:00

Przewidywane składy:

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Dossa Junior, Brzyski – Żyro, Jodłowiec, Vrdoljak, Duda, Kucharczyk – Radović.

Aktobe: Sidielnikow – Miroszniczenko, Mułdarow, Arzumanjan, Anderson – Neco, Tagybiergien, Korobkin, Chajrullin – Antonow, Pizzelli.

Sędzia: Mattias Gestranius (Finlandia).

Metalist Charków – Ruch Chorzów 28.08.2014 godz. 18:00

Przewidywane składy:

Metalist Charków: Szust – Villagra, Gueye, Yussuf, Torsiglieri – Kułakow, Edmar, Torres, Xavier, Rebenok – Jaja.

Ruch Chorzów: Kamiński – Kuś, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Kowalski, Surma, Babiarz,  Zieńczuk – Starzyński – Kuświk.

Sędzia: Tony Chapron (Francja).

Sport/ RIRM

drukuj