Superpuchar Hiszpanii. Barcelona upokorzona w Bilbao!

Piłkarze FC Barcelony doznali sensacyjnej klęski w pierwszym starciu o Superpuchar Hiszpanii. Athletic Bilbao za sprawą trafienia Mikela San Jose oraz hattricka Aritza Aduriza pokonał przed własną publicznością Dumę Katalonii aż 4:0.

Przed piątkowym pojedynkiem, oficjalnie otwierającym sezon w Hiszpanii, trudno było wyobrazić sobie inny scenariusz niż przekonujące zwycięstwo Barcelony. Rzeczywistość okazała się dla Dumy Katalonii brutalna. Dziś podopieczni Luisa Enrique w niczym nie przypominali drużyny, która w miniony wtorek uporała się z rewelacyjnie grającą Sevillą.

ATHLETIC BILBAO VS F. C. BARCELONASensacją zapachniało w 11. minucie meczu, kiedy to piłka po strzale Aritza Aduriza odbiła się od słupka. Chwilę później baskijscy kibice mogli po raz pierwszy wznieść ręce w geście triumfu. Fatalny błąd popełnił Marc-Andre ter Stegen, który głową wybił futbolówkę wprost pod nogi Mikela San Jose. Ten, nie zastanawiając się długo, uderzył bez zastanowienia i przelobował golkipera gości. Nerwowo grająca obrona Katalończyków miała spore problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Jedynym jasnym punktem w barwach mistrzów Hiszpanii był Lionel Messi. Argentyńczyk w doliczonym czasie gry pierwszej połowy próbował pokonać Gorkę Iraizoza strzałem z rzutu wolnego, jednak doskonałą interwencją popisał się hiszpański bramkarz.

W 50. minucie Barca była bliska upragnionego wyrównania. Pedro Rodriguez doskonale przejął futbolówkę po podaniu z głębi pola, jednak trafił tylko w poprzeczkę. Odpowiedź Basków była niemal nokautująca. Strata gości pozwoliła na dynamiczną szarżę Sabina Merino, a głową drugiego gola dla Bilbao zdobył Aritz Aduriz.

Athletic Bilbao vs FC BarcelonaAthletic Bilbao vs FC Barcelona

Luis Enrique robił co mógł, wyciągając z rękawa swoje największe asy. Na murawie pojawili się Andres Iniesta i Ivan Rakitić. Nie uchroniło to Barcelony przed utratą kolejnych goli. W 62. minucie gospodarze wręcz upokorzyli mistrzów kraju, aplikując im trzecią bramkę. Jej autorem ponownie okazał się Aduriz. 34-latek przed szansą na ustrzelenie hat-tricka stanął chwilę później, gdy arbiter wskazał na wapno po faulu Daniego Alvesa. Ter Stegen nie zdołał zatrzymać Baska, którego skuteczna próba z jedenastu metrów ustaliła wynik spotkania na 4:0.

Choć podopiecznym Luisa Enrique nie można odmówić ambicji, nie zdołali już oni poważnie zagrozić bramce Bilbao. Drużyna Athletic jest w świetnym położeniu przed rewanżem, który rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek na stadionie Camp Nou.