Polacy za granicą. Dwa gole Lewandowskiego w Pucharze Niemiec!

Robert Lewandowski oficjalnie rozpoczął strzelanie w sezonie 2019/2020. Polak zdobył dwa gole w wygranym przez Bayern Monachium wyjazdowym meczu z czwartoligowym Energie Cottbus (3:1) w ramach pierwszej rundy Pucharu Niemiec. Nasz rodak spędził na boisku pełne 90 minut.

Snajper Bawarczyków najpierw otworzył wynik spotkania w 32. minucie. Wówczas Thomas Mueller dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę Kingsleya Comana. Strzał Francuza co prawda obronił jeszcze Lennart Moser, ale przy dobitce reprezentanta Polski nie mógł już nic więcej zrobić.

W końcówce meczu nasz rodak przypieczętował losy awansu do drugiej rundy, kiedy to z bliskiej odległości – po uderzeniu Leona Goretzki – zmienił tor lotu piłki i tym samym zmylił zdezorientowanego całą sytuacją bramkarza rywali.

Dla Roberta Lewandowskiego był to 193 gol w barwach Bayernu we wszystkich klubowych rozgrywkach odkąd trafił do zespołu z Monachium, a więc w lipcu 2014 roku.

Podopieczni Niko Kovaca ostatecznie pokonali czwartoligowca 3:1. Na listę strzelców wpisał się w między czasie również Kingsley Coman. Francuz popisał się indywidualną akcją zakończoną świetnym uderzeniem zza pola karnego w kierunku dalszego słupka. Energie zmniejszyło rozmiary porażki za sprawą Berkana Taza, który w doliczony czasie gry wykorzystał „jedenastkę”.