Liga Mistrzów. Hat-trick Aubameyanga, Piszczek z asystą, Borussia w ćwierćfinale

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów zameldował się kolejny zespół. To Borussia Dortmund, która w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału  pokonała Benfikę Lizbona 4:0. Trzy razy gest radości wykonywał Pierre-Emerick Aubameyang. Raz na listę strzelców wpisał się Christian Pulisić, który wykorzystał fenomenalne podanie Łukasza Piszczka.

W pierwszym spotkaniu niespodziewanie lepiej zaprezentowała się ekipa Benfiki. Przed rewanżem na Signal Iduna Park w Dortmundzie Orły miały skromną, jednobramkową zaliczkę. Wicemistrz Niemiec nieraz pokonywał jednak znacznie wyżej zawieszone poprzeczki i wciąż wydawał się głównym faworytem do awansu.

Borussia w pierwszych minutach przejęła inicjatywę i dość szybko wyszła na prowadzenie. W 4. minucie z kornera zacentrował Christian  Pulisić, a Pierre-Emerick Aubameyang wyrównał stan dwumeczu. Gospodarze nabrali jeszcze większej ochoty do gry, jednak z biegiem czasu coraz trudniej było im przebić się przez defensywę Benfiki. Po półgodzinie gry Borussia spuściła z tonu, a mecz stracił na atrakcyjności. Obie ekipy wyglądały tak, jakby czekały na gwizdek informujący o zejściu do szatni.

Druga połowa przyniosła bardzo dynamiczną postawę obu drużyn. Nie brakowało ofensywnego futbolu, bramki zdobywali jednak tylko podopieczni Thomasa Tuchela. W 59. minucie znakomicie z głębi pola podawał Łukasz Piszczek, a Christian Pulisić „podcinką” pokonał Edersona. Chwilę później było już 3:0. Marcel Schmelzer dośrodkował w pole karne gości, zaś na listę strzelców po raz drugi wpisał się niezawodny Aubameyang.

Dwa szybko strzelone gole ustawiły spotkanie. Benfica – świadoma, że jej położenie jest beznadziejne – nie podjęła walki. Z kolei Borussia kontrolowała mecz, a gdy nadarzała się okazja, dążyła do powiększenia zdobyczy bramkowej. Ta sztuka udała się jej w 85. minucie. Erik Durm posłał piłkę w „szesnastkę”, zaś Aubameyang po raz trzeci zmusił Edersona do kapitulacji.

W dwumeczu zawodnicy Thomasa Tuchela pokonali Benfikę 4:1. Teraz razem z Bayernem Monachium, Realem Madryt oraz FC Barceloną czekają na kolejne rozstrzygnięcia 1/8 finału Champions League.