Ekstraklasa. Zwroty akcji i pięć goli, Pogoń wywozi komplet punktów z Gdyni

Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Arką Gdynia 3:2 w meczu inaugurującym 14. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Oba zespoły na przemian zamieniały się na prowadzeniu, a ostatnie słowo należało do rezerwowego Spasa Delewa, który w 64. minucie zapewnił gościom komplet punktów.

Strzelanie w Gdyni zaczęło się w 17. minucie, gdy po raz pierwszy sposób na Pavelsa Steinborsa znalazł dziś Adam Buksa. Snajper Pogoni płaskim uderzeniem sprzed pola karnego zaskoczył bezradnie interweniującego bramkarza gospodarzy.

Arka odpowiedziała dość szybko, bo siedem minut później. Do remisu doprowadził wówczas Michał Janota, który z zimną krwią wykorzystał rzut karny po ewidentnym faulu Sebastiana Walukiewicza na Macieju Jankowskim.

W 35. minucie podopieczni Zbigniewa Smółki poszli za ciosem. Kapitalnym podaniem między obrońcami popisał się Mateusz Młyński. Do piłki dopadł Luka Zarandia i w sytuacji sam na sam nie dał większych szans Łukaszowi Załusce.

Taki obrót spraw wcale nie zraził przyjezdnych. Zespół Kosty Runjaicia cierpliwie szukał swojej szansy na wyrównującego gola i niespełna kwadrans po przerwie dopiął swego. W roli głównej ponownie wystąpił Adam Buksa. Napastnik gości świetnym strzałem zza „szesnastki” posłał futbolówkę niemal w samo okienko bramki Pavelsa Steinborsa.

Na tym Portowcy jednak nie poprzestali. W 64. minucie, po próbie Radosława Majewskiego z rzutu wolnego, piłkę na słupek sparował golkiper miejscowych. Z okazji skorzystał rezerwowy Spas Delew, który pewnym uderzeniem z ośmiu metrów zapewnił swojej drużynie – jak się później okazało – komplet punktów.

Pogoń, dzięki piątej wygranej w sześciu ostatnich ligowych meczach, awansowała już na siódme miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Arka, wobec drugiej porażki z rzędu, spadła natomiast na dziewiątą pozycję.