Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec traci dystans do reszty stawki

Zagłębie Sosnowiec nie odrabia straty do rywali i w dalszym ciągu pozostaje czerwoną latarnią ligi. Tym razem za silne okazało się Zagłębie Lubin (1:2). Na dwa trafienia Bartłomieja Pawłowskiego odpowiedział Vamara Sanogo.

Sosnowiczanie nie wygrali jeszcze z Miedziowymi na ekstraklasowym poziomie. Od początku meczu nie zapowiadało się na przełamanie tej passy. O ile miejscowi przez pewien czas radzili sobie w defensywie, nie dopuszczając rywali zbyt blisko, o tyle w ataku nie istnieli już w ogóle.

Szyki obronne gospodarzy nie wytrwały zbyt długo. Już w 10. minucie płaskim uderzeniem z kilku metrów prowadzenie lubinianom dał Bartłomiej Pawłowski. Niespełna dwie minuty później skrzydłowy miał na swoim koncie dwa gole. Bez problemu wbiegł bowiem w pole karne, minął golkipera drużyny z  Sosnowca i dopełnił formalności.

Zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia przyjezdni kontrolowali przebieg gry. Pierwsze zagrożenie pod bramką Dominika Hładuna sosnowiczanie stworzyli dopiero w 31. minucie, kiedy to celnie uderzył Vamara Sanogo. Chwilę później Francuz był już skuteczniejszy. Futbolówka, po jego strzale z woleja, ugrzęzła w bramce Miedziowych. Tuż przed przerwą powinno być 2:2, jednak Żarko Udovicić nie potrafił pokonać Hładuna z około pięciu metrów.

Po zmianie stron gra nie porywała. Przeważały niedokładne zagrania, złe wyprowadzenia piłki, a jeśli już padały strzały to zazwyczaj niecelne. Dominik Hładun, kiedy musiał – jak po próbie Patrika Mraza – interweniował bez zarzutu. Jego koledzy z ataku do ostatniego gwizdka nie potrafili postawić kropki nad „i”, ale zdołali dowieźć prowadzenie do końca.

Zagłębie Sosnowiec w dalszym ciągu traci dystans do reszty stawki. W tej chwili do wydostania się ze strefy spadkowej sosnowiczanom brakuje czterech punktów. Zagłębie Lubin plasuje się na 10. pozycji.