Ekstraklasa. Przełamanie Lechii

Lechia Gdańsk wraca na zwycięskie tory. Biało-zieloni pokonali przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec 4:1, czym przełamali niechlubną passę trzech meczów bez wygranej w Ekstraklasie.

Był moment, że podopieczni Piotra Stokowca byli nie do zatrzymania. Później złapali zadyszkę, czego przejawem były klęski z Wisłą Kraków (2:5) i Wisłą Płock (0:1) oraz remis z Zagłębiem Lubin (3:3). Okazja do przełamania nadarzyła się dziś. Zagłębie Sosnowiec to rywal o tyle łatwy, że w trwającym sezonie wygrał tylko raz.

Gospodarze cierpliwie czekali na swoją szansę. Taka pojawiła się w 8. minucie. Obrońcy zablokowali strzał Konrada Michalaka. Do piłki dopadł Patryk Lipski i płaskim uderzeniem z szesnastu metrów pokonał golkipera rywali. Zagłębie stać było na odpowiedź. Defensywa Lechii biernie przyglądała się, jak futbolówka krążyła od jednego do drugiego zawodnika gości. Na końcu tego łańcucha czekał Vamara Sanogo i to on wyrównał wynik na 1:1.

To podopieczni Piotra Stokowca byli faworytem i jeszcze przed przerwą wzięli się ostro do pracy. Był doliczony czas gry, kiedy na lewym skrzydle z obrońcami „zabawił się” Lukas Haraslin. Słowak wypatrzył idącego za akcją Jarosława Kubickiego, a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola.

Biało-zieloni poszli za ciosem. Po przerwie nie zwalniali tempa. Najpierw rzut karny wykorzystał Flavio Paixao. W 63. minucie Patryk Lipski – mimo asysty Arkadiusza Jędrycha – wypracował sobie pozycję do strzału, po czym huknął z szesnastu metrów.

Lechia wskoczyła na fotel lidera Lotto Ekstraklasy. Zagłębie – z dorobkiem 7 oczek – jest ostatnie.