Ekstraklasa. Legia tonie w Gdyni

Druga z rzędu porażka Legii Warszawa. Wojskowi ulegli na wyjeździe Arce Gdynia 0:1 w spotkaniu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył jeszcze przed przerwą Andrij Bohdanow.

Przed przerwą reprezentacyjną Arka w doliczonym czasie gry wypuściła z rąk trzy punkty w starciu z Jagiellonią Białystok (2:3). Legia poległa przed własną publicznością w rywalizacji z Wisłą Kraków. Każdy miał coś do udowodnienia. Punktów potrzebowali zarówno Wojskowi (walka o tytuł), jak i gdynianie (batalia o grupę mistrzowską rozgrywek).

Od pierwszych minut miejscowi nie tylko dobrze się bronili, ale też potrafili wypracować sobie okazje strzeleckie. Swoją drużynę przed utratą gola musiał ratować Arkadiusz Malarz. Przy uderzeniu Andrija Bohdanowa nie zdołał już jednak powstrzymać rywali. Arka wykorzystała rzut wolny w okolicach pola karnego i mogła cieszyć się z upragnionego prowadzenia.

W szatni Romeo Jozak próbował mocno wstrząsnąć zespołem. Zaraz po zmianie stron boisko opuścił Cafu, a w jego miejsce trener desygnował do gry Adama Hlouska. Na murawie zmieniło się jednak niewiele. Wciąż na sporo pozwalał sobie Mateusz Szwoch. Sekundy upływały, a Legii nie było stać na wyprowadzenie składnej akcji. Brakowało szybkości, przez co obrona korzystnego wyniku okazała się dla Arki zadaniem jak najbardziej do zrealizowania.

Wygrana 1:0 daje gospodarzom – przynajmniej na razie – miejsce w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Wojskowi przegrali drugie spotkanie z rzędu i mogą stracić drugą lokatę na rzecz Lecha Poznań.