Ekstraklasa. Legia skuteczna i z trzema punktami

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Cracovię 2:1 w spotkaniu 27. kolejki Ekstraklasy. Więcej sytuacji bramkowych stworzyły Pasy, ale ostatecznie to wicemistrzowie Polski cieszyli się ze zwycięstwa. Dzięki dzisiejszemu triumfowi zespół Stanisława Czerczesowa powrócił na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Patrząc na dorobek bramkowy obu drużyn w obecnym sezonie kibice spodziewali się dużej ilości goli. Legia oraz Cracovia to jedyne jak do tej pory drużyny, które w bieżącym sezonie ligowym mają na koncie więcej niż pięćdziesiąt trafień.

Pierwsza bramka w dzisiejszym meczu padła już w 3. minucie gry. Nemanja Nikolić przepuścił długie zagranie, które Erik Jendrisek i Jakub RzeŸniczakdotarło pod nogi Guilherme, a Brazylijczyk popędził sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim i posłał piłkę do siatki pomiędzy nogami golkipera Cracovii. Stracony gol podrażnił gospodarzy, którzy raptem pięć minut później doprowadzili do wyrównania. Piękne dośrodkowanie z prawej strony boiska Jakuba Wójcickiego skutecznym strzałem głową wykończył Erik Jendrisek. W 24. minucie Pasy mogły wyjść na prowadzenie, ale Miloslav Covilo z około trzynastu metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.

W drugiej części krakowianie dalej atakowali. W 58. minucie z dystansu przymierzył Marcin Miroslav Covilo i Aleksandar PrijovicBudziński, jednak Arkadiusz Malarz zdołał odbić przed siebie lecącą dziwnym torem lotu piłkę. W 68. minucie przechwyt w środku pola zaliczył Hubert Wołąkiewicz, który wypuścił w bój Jendriska, lecz Słowak nie zdołał pokonać bramkarza Legii strzałem z ostrego kąta. Wojskowi dobrą okazję bramkową stworzyli sobie dopiero w 83. minucie, ale od razu zamienili ją na gola. Igor Lewczuk przejął piłkę na trzydziestym metrze od bramki Cracovii, zagrał ją na prawo do wbiegającego w pole karne Aleksandara Prijovicia, a ten pewnym uderzeniem po długim rogu zapewnił trzy punkty stołecznej drużynie.

Zwycięstwo spowodowało, że podopieczni Stanisława Czerczesowa powrócili na fotel lidera w ligowej tabeli. Legia o punkt wyprzedza drugiego Piasta Gliwice. Pasy mają w dorobku czterdzieści trzy oczka i zajmują 3. pozycję w stawce.