Ekstraklasa. Trzy gole we Wrocławiu i wygrana Arki

Arka Gdynia po golach Antoniego Łukasiewicza i Damiana Zbozienia pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:1 w meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej podopieczni Leszka Ojrzyńskiego awansowali do górnej połówki ligowej tabeli.

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu od początku spotkania oba zespoły postawiły na ofensywę, w efekcie czego nie brakowało emocji i dobrych sytuacji podbramkowych. Jako pierwszy na prowadzenie mógł wyjść Śląsk, ale po mocnym strzale Piotra Celebana w 26. minucie kapitalną, intuicyjną obroną wykazał się Pavels Steinbors.

Chwilę później Łotysz ponownie stanął na wysokości zadania, tym razem po soczystej próbie Roberta Picha. Niewykorzystane okazje zemściły się na drużynie Jana Urbana w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wówczas znakomite dośrodkowanie Siergieja Kriwca wykorzystał Antoni Łukasiewicz, który wygrał pojedynek z Kamilem Vackiem i „główką” umieścił piłkę w siatce rywali.

Tuż po zmianie stron ekipa dowodzona przez trenera Leszka Ojrzyńskiego poszła za ciosem. Kolejną bardzo dobrą centrą z rzutu wolnego popisał się Siergiej Kriwiec, a całość spuentował celnym uderzeniem z bliskiej odległości Damian Zbozień.

Kiedy wydawało się, że przyjezdni kontrolują boiskowe wydarzenia, w 66. minucie kontaktowego gola zdobyli miejscowi za sprawą Arkadiusza Piecha. Były zawodnik Legii Warszawa w ekwilibrystyczny sposób, strzałem z przewrotki przywrócił swoim kibicom nadzieję na uzyskanie korzystnego rezultatu.

Te jednak ograniczyły się do minimum w 80. minucie, gdy wychodzącego na czystą pozycję Patryka Kuna sfaulował Augusto. Sędzia bez chwili zastanowienia pokazał Portugalczykowi czerwoną kartkę, wobec czego gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu. Zdziesiątkowany Śląsk nie potrafił już odpowiedzieć gościom, którzy ostatecznie zwyciężyli 2:1.

Dzięki kompletowi punktów Arka awansowała na ósme miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Jana Urbana ponieśli z kolei drugą porażkę z rzędu, w efekcie czego spadli na dziesiątą lokatę w stawce.