Ekstraklasa. Bez polotu, bez bramek, bez zwycięstwa. Remis Miedziowych w starciu z Lechią

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym boisku z Lechią Gdańsk 0:0. Przez 90 minut kibice zobaczyli łącznie trzy celne strzały na bramkę.

Przed pierwszym gwizdkiem więcej szans na zwycięstwo dawano gospodarzom. Lechia ma spore problemy, a ostatnią ligową wygraną odniosła na początku grudnia. Wtedy na własnym terenie pokonała Śląsk Wrocław (3:1).

Od pierwszych minut ambitniej grało Zagłębie. Miedziowi częściej znajdowali się na połowie przeciwnika, lecz nie mieli pomysłu na zaskoczenie rywali. Choć z biegiem czasu pojedynek się wyrównał, to wciąż żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. Do przerwy efektem defensywnej gry był bezbramkowy remis i raptem dwa celne strzały na bramkę.

Początek drugiej połowy wydawał się obiecujący. Obie ekipy zaczęły od ofensywy, lecz nadal nie były to akcje, które mogły sprawić kłopoty Dominikowi Hładunowi i Dusanowi Kuciakowi. Dopiero po godzinie rywalizacji swój pierwszy celny strzał odnotowali podopieczni Adama Owena. Flavio Paixao uderzył w sam środek bramki. Hładun nie miał problemów ze złapaniem futbolówki. W kolejnych minutach wrócił scenariusz dobrze znany z pierwszej części meczu. Ostatecznie widowisko zakończyło się bezbramkowym remisem.

Podział punktów dał Miedziowym – przynajmniej na razie – awans na siódme miejsce w tabeli. Lechia jest dwunasta. W następnej kolejce Zagłębie pojedzie do Zabrza, a biało-zieloni będą gościć Legię.