Bundesliga. Lewandowski po raz 6. mistrzem Niemiec!

Robert Lewandowski z szóstym w karierze tytułem mistrza Niemiec. Stało się to po tym, jak Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Augsburg 4:1, dzięki czemu po raz dwudziesty ósmy w historii wygrał Bundesligę. Snajpera Bawarczyków tym razem zabrakło na boisku.

Aby Bayern już dziś mógł zapewnić sobie triumf w Bundeslidze, musiał – nie oglądając się na konfrontację Hamburgera SV z Schalke 04 Gelsenkirchen – pokonać w delegacji Augsburg. Tak też zrobił i choć od 18. minuty – po samobójczym trafieniu Niklasa Suele – został zmuszony do odrabiania strat, ostatecznie pewnie zgarnął komplet punktów.

Marsz po wygraną rozpoczął Corentin Tolisso. Chwilę później Bawarczycy wyszli na prowadzenie za sprawą Jamesa Rodrigueza. W drugiej połowie natomiast coraz wyraźniejszą przewagę gości udokumentowali golami Arjen Robben oraz Sandro Wagner, który w 87. minucie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego – celnym strzałem głową ustalił wynik meczu na 4:1.

Z usług Roberta Lewandowskiego tym razem nie skorzystał Jupp Heynckes. Reprezentant Polski został oszczędzony na najbliższe, rewanżowe spotkanie z Sevillą (11 kwietnia) w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Dla naszego rodaka było to już szóste w karierze mistrzostwo Niemiec. Dotychczas dwa wywalczył z Borussią Dortmund, a cztery ze swoim obecnym klubem – Bayernem.