fot. www.legnica.caritas.pl

Kraków walczy o okna życia

Rada Miasta Krakowa przyjęła rezolucję skierowaną do premiera, która ma wymóc działania na rzecz utrzymania okien życia.

Likwidacji miejsca ratującego życie porzuconych niemowlaków chce Organizacja Narodów Zjednoczonych. Józef Plich, wiceprezes krakowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, powiedział, że rezolucję poparły wszystkie kluby zasiadające w Radzie Miasta.

Dla nas jest to bardzo ważna rzecz, bo to jak sama rezolucja mówi, daje życie. Muszę powiedzieć, że wszystkie kluby poparły tę rezolucję. My się cieszymy, że takie okienko jest u nas w Krakowie, i że możemy ratować dzieci, które znajdowały się czy to w śmietniku, czy gdziekolwiek. Dla nas jest to bardzo ważne tym bardziej, że jesteśmy obecnie w procesie restrukturyzacji oświaty i tak naprawdę chcemy dbać o dzieci najmłodsze, przedszkolaki, o wszystkie dzieci – powiedział radny Józef Plich.

Teraz rezolucja złożona zostanie do Donalda Tuska. Radny Józef Plich, dodał, że ciężko przewidzieć decyzję premiera w sprawie dalszego funkcjonowania okien życia.

Trudno powiedzieć jak zachowa się Donald Tusk. Myślę, że dla niego samego, jego kolegów i koleżanek z ugrupowania, byłoby naprawdę dobrze, gdyby poparł tę rezolucję i stanął po tej stronie, która wczoraj pokazała, że warto walczyć – dodał radny Józef Plich.

W Polsce istnieje 50 okien życia. Krakowskie okno życia uratowało łącznie piętnaście niemowląt.

Wypowiedź Józefs Plicha:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj