Okno Życia w Sopocie

Przy Domu Hospicyjnym Caritas imienia świętego Józefa w Sopocie powstało nowe Okno Życia. Jest to już trzecie okno w Trójmieście.

Do tej pory Okno Życia powstało w Domu Zakonnym Sióstr Salezjanek w Rumii oraz przy Domu Samotnej Matki i Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie. To ostatnie uratowało dotąd troje dzieci. Teraz przyszedł czas na Sopot.

Z miłością, nadzieją i radością dokonaliśmy jego otwarcia i poświęcenia i mamy nadzieję, że może w sytuacjach krańcowo dramatycznych uratować życie – mówił ks. abp Sławoj Leszek Głódź – metropolita gdański.

Potrzeba tego typu placówek jest wielka. Obecnie w Polsce jest kilkadziesiąt Okien Życia.

– Jest to taka przestrzeń, w której chcemy przede wszystkim modlić się za te wszystkie dzieci, które nie mają wystarczającej opieki, a szczególnie te noworodki, które nie są zabezpieczone, których rodzice znajdują się w jakiejś dramatycznej sytuacji życiowej, w której nie potrafią i nie są w stanie podjąć opieki nad dzieckiem – powiedział ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Okno Życia to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia.

– Pokazujemy, że trzeba stać na straży życia, że prawo do życia jest to pierwsze i podstawowe prawo człowieka, prawo od poczęcia do naturalnej śmierci – podkreślił ks. Janusz Steć.

Sopockie Okno Życia powstało dzięki gdańskiej Caritas i władzom Sopotu.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj