fot. pixabay.com

Łódź: kolejne dziecko w Oknie Życia sióstr urszulanek

W piątek po południu w domu sióstr urszulanek przy ul. Obywatelskiej 60 rozległ się dzwonek powiadamiający o otwarciu Okna Życia. Znaleziono tam zdrowego chłopca, którego nazwano Mikołaj – poinformował w piątek dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Tomasz Kopytowski.

Okno Życia to miejsce, w którym rodzic może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Okna Życia powstają najczęściej przy domach żeńskich zgromadzeń zakonnych.

„W piątek po południu usłyszałyśmy dźwięk alarmu, więc bardzo szybko przybiegłyśmy do Okna Życia. W nosidełku leżał chłopiec, był porządnie ubrany, wyglądał zdrowo. Dziecko zostało ochrzczone z wody. Nadano mu imię Mikołaj” – powiedziała przełożona domu sióstr urszulanek, siostra Małgorzata Binkowska.

Siostry natychmiast powiadomiły pogotowie ratunkowe i policję. Medycy ocenili stan zdrowia dziecka na dobry, jednak zostało zabrane do szpitala. Zgodnie z procedurą sporządzony też został policyjny protokół.

„To już siódme dziecko w Oknie Życia u sióstr urszulanek w Łodzi i piąty chłopiec” – podał Tomasz Kopytowski.

„Rodzice, którzy przeżywają jakikolwiek kryzys w związku z pojawieniem się dziecka, mogą zawsze uzyskać wsparcie w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym w Łodzi: numer telefonu: 607 161 580” – wyjaśnił szef Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

„Okna Życia są w regionie w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. W Łodzi działa jeszcze Okno Życia w Centrum Medycznym im. Ludwika Rydygiera przy ul. Sterlinga 13. Dzięki funkcjonującym w naszej archidiecezji oknom uratowano życie 17 dzieci” – podsumował.

Pierwsze Okno Życia w Polsce powstało 19 marca 2006 roku w Krakowie. Obecnie w całym kraju funkcjonuje prawie 70 okien, w ponad 60 miejscowościach. 90 procent Okien Życia w Polsce prowadzonych jest pod patronatem Caritas. Do tej pory w Oknach Życia pozostawiono ponad 150 niemowląt.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl