CCC Polkowice bliżej tytułu

Jeszcze mecz się nie zaczął, a w hali w Polkowicach już było ciekawie, bowiem okazało się, że zespół CCC z ławki trenerskiej nie poprowadzi Jacek Winnicki. Szkoleniowiec rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i drużynę poprowadził Krzysztof Szewczyk. Prezes klubu Krzysztof Korsak nie chciał po meczu mówić, co było przyczyną rozstania się z Winnickim.

Decydująca o losach spotkania była trzecia kwarta. Krakowianki przystępowały do niej z trzypunktową przewagą (27:24). Gospodynie szybko odrobiły tę stratę, a później dzięki między innymi świetnej postawie Janel McCarville i Jeleny Skerovic wyszły na prowadzenie. Nie minęło następne pięć minut, a po szybkim ataku, który wykończyła pewnym rzutem Magdalena Leciejewska, było już 39:33 dla CCC.

Wisła w tym fragmencie meczu zupełnie nie radziła sobie z agresywną obroną polkowiczanek. Przyjezdne zmuszone były do długiego rozgrywania ataku pozycyjnego, akcje te kończyły się rzutami z nieprzygotowanych pozycji.

Polkowiczankom za to wychodziło niemal wszystko. Grały z dużym rozmachem, szybko i skutecznie. Na 20 sekund przed końcem trzeciej kwarty Skerovic oddała rzut spod bocznej linii i ku zaskoczeniu kibiców, a także samej zawodniczki, piłka znalazła się w koszu. W tym momencie zespół CCC prowadził już 59:39 i było niemal pewne, że wygra.

Pierwsze minuty czwartej odsłony były nerwowe w wykonaniu miejscowych i trener Szewczyk szybko wziął czas. Od tego momentu polkowiczanki grały długie akcje i nie pozwoliły Wiśle się rozpędzić i dogonić.

Początek spotkania i pierwsza kwarta wskazywały, że to Wisła będzie dyktowała warunki na boisku. Krakowianki grały szybko i defensywa CCC miała duże problemy. Druga odsłona była bardziej wyrównana, a na boisku długimi momentami panował chaos, stąd też oba zespoły zdobyły łącznie zaledwie 19 punktów. Aż nadeszła trzecia kwarta, w której koncertowa gra drużyny CCC dała jej zwycięstwo.

Trzeci mecz o mistrzostwo Polski: CCC Polkowice – Wisła Can-Pack Kraków 78:65 (13:19, 11:8, 35:14, 19:24)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-1 dla CCC. Czwarte spotkanie zostanie rozegrane w Polkowicach w czwartek o godz. 18.

CCC Polkowice: Janel McCarville 16, Magdalena Leciejewska 16, Belinda Snell 13, Jelena Skerovic 11, Walerina Musina 9, Magdalena Skorek 9, Agnieszka Majewska 4, Teja Oblak 0, Paulina Misiek 0;

Wisła Can-Pack Kraków: Jantel Lavender 16, Justyna Żurowska 14, Allie Quigley 12, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Cristina Ouvina 4, Paulina Pawlak 5, Katarzyna Krężel 3, Zane Tamane 2, Danielle McCray 0.