NBA. Marcin Gortat jednym z najlepszych na parkiecie

Marcin Gortat odnotował 17 punktów, a jego Washington Wizards ulegli we własnej hali Milwaukee Bucks 103:110. Gości do wygranej poprowadził najlepszy na parkiecie Giannis Antetokounmpo, który uzbierał 34 oczka, 12 zbiórek i 7 asyst.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczął John Wall, stając się „silnikiem” napędzającym grę swojego zespołu. Podopieczni Scotta Brooksa szybko odskoczyli rywalom (9:0). Zwycięska pierwsza kwarta (32:24) zapowiadała dominację Czarodziejów w całym spotkaniu. Dopiero na dwie minuty przed końcem drugiej odsłony zawodnicy Bucks zaczęli odrabiać starty – głównie za sprawą Erica Bledsoe. W kolejnych minutach rozgrywający gości dyktował tempo rywalizacji, a na tablicy wyników w końcu pojawił się remis (53:53).

Nikt nie zamierzał odpuszczać. John Wall i Giannis Antetokounmpo – kreując grę swoich drużyn – naprzemiennie przybliżali swoje ekipy ku zwycięstwu. W tej części spotkania minimalnie lepsi okazali się koszykarze Scotta Brooksa, którzy uzyskali trzypunktowe prowadzenie.

O zwycięstwie w całym meczu zadecydowała znakomita obrona gości w końcówce. W ostatnich trzech minutach Czarodzieje oddali zaledwie jeden celny rzut z gry, a w całej czwartej odsłonie zdobyli ledwie 18 punktów. W tym samym czasie podopieczni Jasona Kidda zdołali uzyskać 28 oczek z czego 15 należało do Erica Bledsoe. To wystarczyło by pokonać Washington w ich własnej hali 110:103.

Marcin Gortat – w przegranym meczu z Bucks – był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Polak zdobył 17 punktów na 70-proc. skuteczności oraz zebrał 7 piłek. Na uwagę zasługują również 3 bloki i zero popełnionych strat.

Mimo przegranej drużyna Polaka nadal zajmuje czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Obecny bilans Wizards to 23 zwycięstwa i 17 porażek. Następnym rywalem Czarodziei będzie Utah Jazz.