NBA. Mocne double-double Gortata, zwycięstwo Wizards!

Koszykarze Washington Wizards wygrali we własnej hali z Philadelphia 76ers 106:94. Znakomite spotkanie rozegrał Marcin Gortat. Polak w ciągu 35 minut spędzonych na parkiecie zdobył 21 punktów oraz zebrał 13 piłek. Czarodzieje swój sukces zawdzięczają także Johnowi Wallowi, który zaliczył czwarte w karierze tripledouble.

Nasz rodak nie miał najmniejszych problemów, aby zdominować pole trzech sekund i wygrać indywidualny pojedynek z młoda gwiazdą 76ers – Jahilem Okaforem. Polski center już w pierwszej połowie zanotował 13 punktów i 7 zbiórek. Kolejne kwarty Gortat zagrał równie dobrze, dzięki czemu zdobył dwudzieste czwarte double-double w bieżącym sezonie NBA.

Wizards kontrolowali przebieg spotkania od samego początku. Gracze z Philadelphii nie mogli przypilnować Johan Walla i przegrali pierwszą kwartę 18:38. Trzeba wspomnieć o znakomitej postawie Bradley’a Beala, który po dwóch częściach meczu miał na swoim koncie 12 oczek.

Przyjezdni, z Ishem Smithem na czele, próbowali nawiązać kontakt z gospodarzami pod koniec trzeciej odsłony pojedynku. Po celnej „trójce” Nika Stauskasa prowadzenie Czarodziei zmniejszyło się do dziesięciu punktów (82:72).

Wizards w czwartej kwarcie nie dali szans gościom na sukcesywne odrabianie strat. Po efektownym wsadzie Beala, podopieczni Randy’ ego Wittmana na pięć minut przed końcową syreną prowadzili różnicą dwunastu oczek (95:83). Całe spotkanie ekipa z Waszyngtonu wygrała zaś 106:94.

Najlepszym zawodnikiem po stronie przyjezdnych był Ish Smith, autor 22 punktów. Philadelphia po dzisiejszej porażce wciąż plasuje się na ostatniej pozycji w Konferencji Wschodniej.

Wizards swoje zwycięstwo zawdzięczają Johnowi Wallowi (18 oczek, 13 zbiórek, 10 asyst) Marcinowi Gortatowi (21 punktów, 13 zbiórek) oraz Bradley’owi Bealowi (22 oczka). Dzięki wygranej Czarodzieje awansowały na 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.