LM. Zwycięska passa Vive nadal trwa

Piąte zwycięstwo w piątym spotkaniu grupowym odnieśli zawodnicy Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Tym razem mistrzowie Polski okazali się lepsi od duńskiego Aalborg Handbold, triumfując 27:25. Podopieczni Talanta Dujszebajewa utrzymali prowadzenie w grupie D.

Kielczanie do Danii udali się w dość osłabionym składzie. Szkoleniowiec Vive nie mógł skorzystać z usług m.in. Julena Aguinagalde, Tobiasa Reichmanna i Tomasza Rosińskiego. Mimo to mistrzowie Polski jechali z zamiarem wywalczenia piątej z rzędu wygranej w fazie grupowej.

W pierwszych kilku minutach konfrontacji oba zespoły grały bardzo wysoko w defensywie, co spowodowało, że trudno im było zdobywać bramki. W efekcie po 10. minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:2 dla gości. Po kwadransie na czterobramkowe prowadzenie wysunęli się kielczanie (11:7). Aalborg do końca pierwszej połowy walczył o doprowadzenie do wyrównania, ale ostatecznie po pierwszych 30. minutach jedno trafienie więcej od rywali mieli na koncie mistrzowie Polski (13:12).

W początkowych fragmentach drugiej części gry goście nie potrafili powiększyć swojej przewagi. Udało im się to dopiero po kolejnych kilku minutach, kiedy wyszli na prowadzenie 18:14. Chwilę później dwa razy karą został ukarany Piotr Chrapkowski i Duńczycy odrobili część strat (19:17). Vive zmobilizowało się jednak i na 5 minut przed końcem pojedynku wyszło na czterobramkowe prowadzenie (26:22). Ostatecznie kielczanie pokonali Aalborg Handbold 27:25.

Mistrzowie Polski nadal liderują grupie D Ligi Mistrzów szczypiornistów. Mają w dorobku komplet 10 punktów.