Piłka ręczna. Michael Biegler poprowadzi Hamburg? Niemieckie media potwierdzają

Michael Biegler najprawdopodobniej od 1 lipca obejmie stanowisko trenera drużyny HSV Hamburg. Zdaniem niemieckich mediów klub przystał na warunki postawione przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Niemiec pracę z kadrą narodową naszej reprezentacji miałby łączyć ze stanowiskiem trenera klubowego.


O zainteresowaniu Hamburga współpracą z Michaelem Bieglerem głośno zrobiło się już podczas rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata. W miniony weekend miało dojść do spotkania Andrzeja Krasińskiego (prezes ZPRP) z Christianem Fitzekiem (dyrektor HSV Hamburg) w celu ustalenia warunków współpracy.

Niemieckie media poinformowały, że klub przystał na propozycje ZPRP. Po sfinalizowaniu trójstronnego kontraktu Michael Biegler od 1 lipca miałby objąć stanowisko szkoleniowca jednej z czołowych drużyn Bundesligi. Jak podaje portal sportowefakty.pl informacji tych nie potwierdza ZPRP, twierdząc, że nie otrzymał on żadnej oficjalnej odpowiedzi ze strony Hamburga.

Od 2012 roku Michael Biegler jest selekcjonerem reprezentacji Polski. W lutym tego roku poprowadził biało–czerwonych do brązowego medalu rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata.

Sport.RIRM

drukuj