LM. Orlen Wisła bez szans w starciu z Pick Szeged

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock ponieśli czwartą porażkę w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem Nafciarze ulegli węgierskiemu MOL-Pick Szeged 27:33 w meczu 5. kolejki grupy A.

Jeden remis i trzy porażki – to bilans Wisły przed dzisiejszym spotkaniem z Pick Szeged. Węgrzy z kolei mieli na koncie dwie wygrane, remis oraz porażkę, co dawało im pięć punktów i czwarte miejsce w grupowej tabeli.

Wicemistrzowie Polski fatalnie weszli w mecz. Minęło raptem siedem minut i gospodarze przegrywali już 1:6. Goście w tej fazie gry kontrolowali to, co dzieje się na parkiecie i utrzymywali przewagę. Przebudzenie zawodników Piotra Przybeckiego nastąpiło w 13. minucie przy stanie 9:5 dla zespołu rywala. Płocczanie rzucili wówczas cztery gole i doprowadzili do wyrównania. Na więcej nie pozwolił jednak Pick, którzy szybko odskoczył na 12:9. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 15:12 dla ekipy z Węgier.

Od początku drugiej połowy goście stopniowo powiększali prowadzenie. Graczom Wisły brakowało zarówno skuteczności w ataku, jak i lepszej defensywy. Na pojedyncze trafienia Nafciarzy, przyjezdni odpowiadali serią dwóch-trzech bramek. W 56. minucie dystans między obiema drużynami wynosił dziewięć trafień na korzyść Węgrów (22:31). W tym momencie marzenia o kolejnych punktach zawodnicy z Płocka mogli odłożyć co najmniej do następnej kolejki. W końcówce rozluźnieni Węgry pozwolili wicemistrzom Polski na częściowe zniwelowanie strat. Spotkanie zakończyło się wynikiem 33:27 dla Pick Szeged.

Szczypiorniści Piotra Przybeckiego po dzisiejszej porażce zajmują siódme miejsce w tabeli grupy A z dorobkiem jednego oczka. Zespół z Węgier z kolei ma na koncie siedem punktów i przynajmniej na jakiś czas jest liderem stawki.

Kolejnym rywalem Wisły w Lidze Mistrzów będzie HBC Nantes. Ten mecz odbędzie się 5 listopada w Płocku.