PGNiG Superliga. Vive Kielce bez litości dla Chrobrego Głogów.

Szczypiorniści Vive Kielce rozgromili na wyjeździe Chrobrego Głogów 36:18 w meczu 21. kolejki PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski losy tego pojedynku rozstrzygnęli już przed przerwą, wyraźnie zaznaczając różnicę klas w porównaniu z rywalami. Kielczanie cały czas zachowują miano niepokonanych w bieżących rozgrywkach ligowych.

Chrobry Głogów przed tym spotkaniem zajmował ósme miejsce w ligowej tabeli. Ta lokata jest ostatnią, która daje awans do fazy play-off. Zawodnicy Chrobrego muszą jednak uważać na drużyny znajdujące się tuż za nim, a więc nad Zagłębiem Lubin oraz Wybrzeżem Gdańsk. Rywali głogowian przedstawiać zbytnio nie trzeba – Vive to absolutna potęga piłki ręcznej w Polsce, świeżo upieczony ćwierćfinalista Ligi Mistrzów. Każdy inny rezultat niż wygrana kielczan zostałaby odebrana jako sensacja.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, iż gospodarze nie mogą zbytnio liczyć na to, iż mistrzowie Polski odpuszczą sobie ten pojedynek. Vive od samego początku zaczęło szybko wypracowywać sobie przewagę. Po dziesięciu minutach ekipa z Kielc prowadziła już czterema bramkami (7:3). Chrobry zupełnie nie radził sobie z ofensywą rywali. Przyjezdni ani przez moment nie zamierzali odpuszczać i sukcesywnie zdobywali kolejne trafienia. Kibice w hali Głogowie szybko zdali sobie sprawę, iż zwycięstwo w starciu z podopiecznymi Talanta Dujszebajewa będzie zadaniem niewykonalnym. Vive schodziło na przerwę wygrywając 16:10.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty pierwszej części gry. Kielczanie szybko rzucili kolejne bramki, sami nie pozwalając przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł. W przedziale między 30., a 40. minutą gry Chrobry tylko  raz skutecznie wykończył akcję. Na kwadrans przed końcem przewaga mistrzów Polski urosła do 14 trafień (28:14). Głogowianie pogodzeni z porażką nie potrafili znaleźć w sobie motywacji do gry. Vive nadal grało bardzo skutecznie zarówno w ataku, jak i w obronie. Ostatecznie zespół z Kielc wygrał z Chrobrym bardzo wyraźnie, aż 36:18 i z kompletem 21 zwycięstw pewnie przewodzi ligowej tabeli. Ekipa z Głogowa nadal zajmuje ósmą pozycję.

***

Chrobry Głogów – Vive Tauron Kielce 18:36 (10:16)

Najwięcej bramek – dla Chrobrego: Rafał Biegaj i Adam Babicz po 6, Mariusz Gujski 3;

dla Vive: Ivan Cupic 8, Julen Aginagalde 7, Manuel Strlek 6, Karol Bielecki 5