MŚ 2017. Koniec marzeń o 1/8 finału

Nie tak miała wyglądać przygoda młodych polskich szczypiornistów z mistrzostwami świata we Francji. Biało-czerwoni przegrali trzeci mecz z rzędu i stracili szanse na występ w 1/8 finału turnieju. Dziś ulegli Rosjanom 20:24.

W starciu z Norwegią podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokazali, że na mistrzostwa nie przyjechali jedynie zbierać doświadczenia. Awans wydawał się bardzo realny, jednak plany zawodników pokrzyżował początek rywalizacji z Brazylią. Dzisiejszy mecz, w którym naprzeciwko biało-czerwonych stanęli Rosjanie, był dla młodych zawodników starciem o być albo nie być.

Początek nie zapowiadał ostatecznej katastrofy. Najpierw skutecznie rzut karny wykonał Przemysław Krajewski, a po chwili dobrze w ofensywie poradził sobie leworęczny Rafał Przybylski. W międzyczasie dwukrotnie świetnie interweniował Adam Malcher, zatrzymując Siergieja Szelmienkę.

Od stanu 2:0 spotkanie zaczęło nabierać rumieńców. Polakami wstrząsnęły dwie minuty, w których do siatki trafiali kolejno Daniił Sziszkariew, Timur Dibirow i Paweł Atman. Do remisu doprowadzili Przemysław Krajewski i Michał Daszek (4:4).

Dramat trzeciej drużyny mistrzostw świata w Katarze rozpoczął się w drugim kwadransie pierwszej połowy. Rzuty karne skutecznie egzekwował Dmitrij Kowaliew, zaś na linii siódmego metra mylili się Krajewski i Daszek (5:9). Rosjanie zaczęli budować przewagę. Między słupkami wspierał ich Wadim Bogdanow, który odbierał polskim szczypiornistom ochotę do gry. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 9:13.

Już początek drugiej odsłony pokazał, że biało-czerwonym trudno będzie nawiązać rywalizację ze Sborną. Cuda w bramce wyczyniał Adam Malcher, jednak anemicznie grająca ofensywa marnowała kolejne szanse. Po przerwie na żądanie Tałanta Dujszebajewa Polacy podjęli ostatnią próbę pościgu. W krótkim czasie na listę strzelców wpisali się Paweł Paczkowski, Tomasz Gębala i Michał Daszek (15:18).

W końcówce ciężar zdobywania goli wzięli na siebie Mateusz Jachlewski i Paweł Paczkowski. Nie wystarczyło to jednak na kontrolujących przebieg wydarzeń na boisku Rosjan. Wynik spotkania na 20:24 ustalił Siergiej Szelmienko.

To koniec marzeń biało-czerwonych o awansie do 1/8 finału turnieju. Polakom pozostają jeszcze dwa mecze grupowe – z Francją i Japonią. Następnie będą rywalizować o miejsca 17-24.