fot. PAP/Adam Warżawa

MŚ 2017. Koniec marzeń o 1/8 finału

Nie tak miała wyglądać przygoda młodych polskich szczypiornistów z mistrzostwami świata we Francji. Biało-czerwoni przegrali trzeci mecz z rzędu i stracili szanse na występ w 1/8 finału turnieju. Dziś ulegli Rosjanom 20:24.


W starciu z Norwegią podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokazali, że na mistrzostwa nie przyjechali jedynie zbierać doświadczenia. Awans wydawał się bardzo realny, jednak plany zawodników pokrzyżował początek rywalizacji z Brazylią. Dzisiejszy mecz, w którym naprzeciwko biało-czerwonych stanęli Rosjanie, był dla młodych zawodników starciem o być albo nie być.

Początek nie zapowiadał ostatecznej katastrofy. Najpierw skutecznie rzut karny wykonał Przemysław Krajewski, a po chwili dobrze w ofensywie poradził sobie leworęczny Rafał Przybylski. W międzyczasie dwukrotnie świetnie interweniował Adam Malcher, zatrzymując Siergieja Szelmienkę.

Od stanu 2:0 spotkanie zaczęło nabierać rumieńców. Polakami wstrząsnęły dwie minuty, w których do siatki trafiali kolejno Daniił Sziszkariew, Timur Dibirow i Paweł Atman. Do remisu doprowadzili Przemysław Krajewski i Michał Daszek (4:4).

Dramat trzeciej drużyny mistrzostw świata w Katarze rozpoczął się w drugim kwadransie pierwszej połowy. Rzuty karne skutecznie egzekwował Dmitrij Kowaliew, zaś na linii siódmego metra mylili się Krajewski i Daszek (5:9). Rosjanie zaczęli budować przewagę. Między słupkami wspierał ich Wadim Bogdanow, który odbierał polskim szczypiornistom ochotę do gry. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 9:13.

Już początek drugiej odsłony pokazał, że biało-czerwonym trudno będzie nawiązać rywalizację ze Sborną. Cuda w bramce wyczyniał Adam Malcher, jednak anemicznie grająca ofensywa marnowała kolejne szanse. Po przerwie na żądanie Tałanta Dujszebajewa Polacy podjęli ostatnią próbę pościgu. W krótkim czasie na listę strzelców wpisali się Paweł Paczkowski, Tomasz Gębala i Michał Daszek (15:18).

W końcówce ciężar zdobywania goli wzięli na siebie Mateusz Jachlewski i Paweł Paczkowski. Nie wystarczyło to jednak na kontrolujących przebieg wydarzeń na boisku Rosjan. Wynik spotkania na 20:24 ustalił Siergiej Szelmienko.

To koniec marzeń biało-czerwonych o awansie do 1/8 finału turnieju. Polakom pozostają jeszcze dwa mecze grupowe – z Francją i Japonią. Następnie będą rywalizować o miejsca 17-24.

* * *

Polska – Rosja 20:24 (9:13)

Polska: Adam Malcher, Adam Morawski – Tomasz Gębala 4, Paweł Paczkowski 3, Michał Daszek 3, Mateusz Jachlewski 2(2), Przemysław Krajewski 2(1), Paweł Niewrzawa 2, Patryk Walczak 1, Marek Daćko 1, Rafał Przybylski 1, Piotr Chrapkowski 1, Krzysztof Łyżwa, Arkadiusz Moryto, Maciej Gębala, Łukasz Gierak
Karne: 2/6
Kary: 10 minut

Rosja: Wadim Bogdanow, Wiktor Kirejew – Dmitrij Kowaliew 7(5), Paweł Atman 5, Glieb Kałarasz 3, Daniił Sziszkariew 2, Timur Dibirow 2, Dmitrij Kisielew 1, Aleksandr Szkurinskij 1, Siergiej Gorbok 1, Siergiej Szelmienko 1, Dmitrij Żytnikow 1, Aleksander Czernoiwanow, Michaił Czipurin, Igor Soroka, Azat Waliulin
Karne: 5/5
Kary: 6 minut

Sport.RIRM

drukuj