www.facebook.com/pages/Piotr-Wyszomirski/ Internet

Silni wiarą

„To BÓG dodawał sił reprezentacji” – napisał na swoim profilu na Facebooku Piotr Wyszomirski, bramkarz polskiej reprezentacji w piłkę ręczną. W ten sposób zawodnik wyjaśnił, skąd tak wspaniała gra i postawa polskich szczypiornistów, którzy wrócili z Mistrzostw Świata w Piłkę Ręczną Mężczyzn z brązowym medalem.

Wysiłek i trud, jaki nasi zawodnicy włożyli w długie przygotowania do mistrzostw, opłacały się. Miliony kibiców z zapartym tchem oglądały kolejne pojedynki Biało-Czerwonych. Podopieczni Michaela Bieglera zachwycali zaangażowaniem i walecznością w walce z kolejnymi rywalami.

„Wszyscy się pytają, co się stało. Skąd ten wynik? Niesamowita drużyna, która wygrywa w końcówkach meczów! Skąd taka siła w tej reprezentacji?!” – zaznacza Piotr Wyszomirski. Wyjaśnia, że odpowiedź znajduje się na umieszczonym przez niego zdjęciu, które – jak dodaje – jest jednym z wielu zrobionych po wspólnej modlitwie. „Trzeba bardzo serdecznie podziękować naszemu kochanemu kapelanowi polskich sportowców! Był z nami w Katarze i odprawiał nie tylko niedzielne Msze Święte, ale także przed meczami! To BÓG dodawał sił reprezentacji Polski!” – czytamy na profilu polskiego bramkarza.

Piotr Wyszomirski dodał, że sprawowane Msze Święte wzmacniały i dodawały wiary! „Podnosiliśmy się z kolan po przegranych meczach czy jak niektórzy grali z poważnymi urazami! Dziękujemy jeszcze raz ks. Edwardowi Pleniowi za modlitwę i za ten wspólny czas na katarskiej ziemi!” – dodaje.

Podczas zakończonych w niedzielę Mistrzostw Świata w Piłkę Ręczną Mężczyzn polska reprezentacja wygrała sześć spotkań, trzy razy uległa rywalom. W walce o brązowy medal zmierzyła się z zawodnikami z Hiszpanii. Pojedynek po wspaniałej walce wygrali wynikiem 29:28.

Izabela Kozłowska/Nasz Dziennik.pl

drukuj