WTA Indian Wells. Iga Świątek w ćwierćfinale!

Iga Świątek bez problemów awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA klifornijskim Indian Wells. Polka rozprawiła się z Kazaszką Julią Putincewą 6:1, 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 11 minut.

Raszynianka była zdecydowaną faworytką środowego spotkania. Julia Putincewa zajmuje 79. miejsce w rankingu WTA, a najlepszy czas swojej gry ma już dawno za sobą – przed siedmioma laty była sklasyfikowana na 27. pozycji, co jest najlepszym wynikiem w jej karierze. Iga Świątek mierzyła się z Kazaszką po raz trzeci i po raz trzeci okazała się lepsza.

Przewaga Polki była widoczna od samego początku. Od stanu 1:1 podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała wszystkie kolejne gemy (6:1). W drugiej partii raszynianka prowadziła już 3:0. Putincewa przy serwisie rywalki wygrała dwa gemy, ale na tym zakończyła się jej walka. Świątek przełamała Kazaszkę i pewnie wygrała całe spotkanie (6:2).

Teraz „Biało-Czerwona” zmierzy się z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. 33-latka to była liderka światowego rankingu, która obecnie zajmuje w nim 204. miejsce. Wozniacki bowiem wróciła do gry latem ubiegłego roku po przerwie macierzyńskiej. Wcześniej grały ze sobą tylko raz. 11 lat młodsza Świątek wygrała w 2019 roku w Toronto.