WTA San Diego. Iga Świątek zwyciężyła w finale!

Iga Świątek pokonała Chorwatkę Donnę Vekić (6:3, 3:6, 6:0) w finale turnieju rozgrywanym w amerykańskim San Diego. Dla Polki jest to już ósmy triumf w tym roku, a jedenasty w karierze seniorskiej.

Raszynianka po raz trzeci w karierze stanęła naprzeciwko Donny Vekić. Wcześniejsze pojedynki padły łupem Igi Świątek. Podobnie było w niedzielę w San Diego. Wyrównana rywalizacja w pierwszym secie trwała tylko do stanu 2:2. Od tego momentu Polka wygrała trzy kolejne gemy. Wprawdzie później Chorwatka zmniejszyła stratę na 5:3, ale liderka światowego rankingu pewnie zakończyła partię (6:3).

W drugim secie tenisistki zamieniły się rolami. Ponownie było 2:2, ale tym razem trzy następne gemy padły łupem Vekić. Dopiero wówczas nastąpił wygrany gem przez Polkę, po czym rywalka zwyciężyła przy własnym serwisie, kończąc seta 6:3.

Decydująca faza spotkania zapowiadała się niezwykle ciekawie. Bardzo szybko jednak Iga Świątek pozbawiła swoją rywalkę wszelkich atutów. W niewiele ponad 20 minut wygrała wszystkie gemy i ostatecznie cały pojedynek, który łącznie trwał godzinę i 47 minut.

Polka zanotowała więc 64. zwycięstwo w tym roku, przegrywając jedynie osiem meczów. Ostatni raz lepsza seria w jednym sezonie została odnotowana w 2013 roku, kiedy to Serena Williams rozstrzygnęła na swoją korzyść 78 pojedynków. Co więcej, triumf w San Diego jest już 11. tytułem w seniorskiej karierze Polki, a ósmy w bieżącym sezonie.