WTA New Haven. Udana inauguracja Radwańskiej

Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęła tenisowy turniej WTA na twardych kortach w New Haven. Rozstawiona z „7” Polka szybko uporała się z Amerykanką Coco Vandeweghe 6:0, 6:2, a o awans do ćwierćfinału zagra jutro z Francuzką Alize Cornet.


Przed zbliżającym się wielkimi krokami US Open polscy kibice drżeli o to, w jakiej formie jest Polka. Wszystko za sprawą jej porażki z Anną Schmiedlovą w I rundzie turnieju w Cincinnati. Isia nie chciała tracić punktów toteż zdecydowała się na start w New Haven i… rozpoczęła go od zwycięstwa.

Radwańska i 43. w rankingu WTA Vandeweghe stanęły naprzeciwko siebie po raz drugi. W ubiegłym roku w Pekinie również lepsza okazała się krakowianka, triumfując 6:4, 6:3.

Dzisiejsze starcie od początku przebiegało pod dyktando Polki. Isia wykorzystała dwa z trzech break pointów i po dwóch przełamaniach objęła prowadzenie 5:0. Prawdziwą batalię obie tenisistki stoczyły w szóstym gemie. Radwańska dzięki dokładnemu returnowi bekhendowemu po linii wykorzystała ostatecznie czwartą piłkę setową i do awansu brakowało jej już tylko jednej zwycięskiej partii.

Drugą odsłonę krakowianka rozpoczęła od porażki przy własnym podaniu. Polka miała problem z wygraniem jakiejkolwiek wymiany. Szybko jednak wróciła na właściwe tory i od stanu 0:2 zwyciężyła sześć gemów z rzędu. Swoje szanse Amerykanka pogrzebała wpakowanym w siatkę bekhendem, co zapewniło Radwańskiej końcowy sukces 6:0, 6:2.

W pojedynku, którego stawką będzie ćwierćfinał, Polka zmierzy się Francuzką Alize Cornet. Początek spotkania jutro o godz. 16.00 czasu polskiego.

***

New Haven (USA), kort twardy, I runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 7) – Coco Vandeweghe (USA) 6:0, 6:2

Sport.RIRM

drukuj