fot. youtube.com

Trwa finałowy turniej o Puchar Polski w hokeju na lodzie

Zawodnicy GKS-u Tychy i Cracovii Kraków zmierzą się dziś w decydującej batalii o Puchar Polski w hokeju na lodzie. Początek meczu o godz. 18.30.

Gospodarzem turnieju finałowego, mającego wyłonić zwycięzcę Pucharu Polski, jest Nowy Targ. Hokeiści Podhala, mimo trzeciej pozycji w ligowej tabeli, ostrzyli sobie zęby na sprawienie niespodzianki i wyeliminowanie obrońcy tytułu Cracovii Kraków. Tradycji stało się jednak zadość. Popularne „Pasy” pokonały Podhale 4:2. To ich szóste z rzędu bezpośrednie zwycięstwo nad brązowymi medalistami mistrzostw kraju.

Mecz mógł się podobać, skupiamy się już na rywalizacji finałowej – mówił po spotkaniu obrońca Cracovii Dawid Maciejewski.

– Jesteśmy szczęśliwi, udało nam się. Ciężko na to pracowaliśmy, mecz naprawdę mógł się podobać kibicom, którzy się tutaj zebrali – stwierdził Dawid Maciejewski.

W drugim pojedynku półfinałowym GKS Tychy rozbił Polonię Bytom 5:1. Byliśmy przygotowani na ciężkie spotkanie – podkreślił kapitan zwycięskiej drużyny Michał Kotlorz.

– Strzeliliśmy te bramki, można powiedzieć, szybko. Ze względu na to z Polonii zeszło powietrze i ten mecz wyglądał bardziej na naszą korzyść. Gdyby wynik przez dłuższy czas był wyrównany, mecz byłby dla nas cięższy – zaznaczył Michał Kotlorz.

Początek finałowego spotkania o godz. 18:30. Tytułu broni Cracovia, która przed rokiem pokonała w decydującej batalii Podhale 5:0. GKS Tychy to aktualny lider wyścigu o tytuł mistrza Polski.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj