Drugie zwycięstwo polskich hokeistów w mistrzostwach IB!

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie pokonała Litwę 3:2 w swoim drugim meczu mistrzostw świata Dywizji IB. Bramki dla biało – czerwonych zdobyli Leszek Laszkiewicz, Krzysztof Zapała i Grzegorz Pasiut.

Podopieczni Igora Zacharkina we wspaniałym stylu rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Już w 2. minucie w podbramkowym zamieszaniu największym sprytem wykazał się doświadczony Laszkiewicz, który umieścił krążek w siatce gospodarzy. Litwini mogli odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, jednak gol Gintautasa nie został uznany przez sędziów.

Druga tercja przyniosła kolejne trafienie Polaków. Biało – czerwoni wykorzystali okres gry w przewadze. Z dystansu uderzał Paweł Dronia, a lot krążka zmienił ustawiony przed bramkarzem Krzysztof Zapała. Nerwowo zrobiło się w 33. minucie, kiedy na ławce kar usiadło aż dwóch podopiecznych Igora Zacharkina. Litwnini wykorzystali to niemal natychmiastowo. Krążek w polskiej bramce umieścił Kumeliauskas, wykorzystując dogranie Dainiusa Zubrusa.

Sytuację w 45. minucie uspokoił Grzegorz Pasiut. Hokeista GKS-u Jastrzębie pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z powietrza. Dzięki trafieniu Pliskauskasa Litwinom udało się doprowadzić do nerwowej końcówki. Nie zdołali oni jednak po raz kolejny przechytrzyć Przemysława Odrobnego i z drugiego zwycięstwa w turnieju mogli cieszyć się biało – czerwoni.

W pozostałych spotkaniach Wielka Brytania pokonała Rumunię 4:1, a Chorwacja nie dała szans Holendrom, triumfując 4:0. W tabeli na prowadzeniu są Polacy przed Chorwatami. W środę o godz. 12 podopieczni Igora Zacharkina zmierzą się z Holendrami.

Polska – Litwa 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

L. Laszkiewicz 2’ K. Zapała 28’ G. Pasiut 45’ – D. Kumeliauskas 35’ D. Pliskauskas 59’