fot. PAP/EPA

MŚ Dywizji 1A. Koniec złudzeń, wysoka porażka i spadek Polaków

Polscy hokeiści ulegli 1:6 reprezentacji Kazachstanu w swoim ostatnim meczu MŚ Dywizji 1A. Awans wywalczyli Brytyjczycy i Włosi. Biało-czerwonych – w przyszłym roku – zobaczymy w niższej klasie rozgrywkowej. Ostatnie miejsce w turnieju oznacza spadek do dywizji 1B.


To spotkanie od początku nie układało się po myśli podopiecznych Teda Nolana. Polacy – już po pierwszej tercji – mieli do odrobienia dwie bramki.  Przy wyniki 3:0 dla Kazachstanu odrobinę nadziei w serca kibiców wlał jeszcze Krzysztof Zapała. Było to jednak wszystko, na co stać dziś było biało-czerwonych. Rywale zadawali kolejne ciosy i ostatecznie to oni zwyciężyli aż 6:1.

Podopieczni Teda Nolana nie byli w tym meczu faworytami. Liczyliśmy jednak na powtórkę z udanego pojedynku ze Słowenią, kiedy nasi hokeiści poskromili olimpijczyków z Pjongczangu. Porażka oznacza spadek do dywizji 1B. W przyszłym roku Polakom przyjdzie mierzyć się z Japonią, Estonią, Ukrainą czy Rumunią.

W trakcie turnieju na Węgrzech biało-czerwoni wywalczyli 3 punkty. Wygrali starcie ze Słowenią (2:4). W innych pojedynkach musieli przełknąć gorycz porażki. Lepsi okazywali się kolejno Włosi (1:3), Brytyjczycy (3:5) i Węgrzy (2:3). Madziarze byli nawet blisko awansu do elity. Chwilę przed końcową syreną stracili jednak gola na 2:2. Później – w rzutach karnych – nie sprostali Wielkiej Brytanii.

Awans z drugiego miejsca wywalczyli Włosi, którzy na nieco ponad minutę przed końcem przypieczętowali triumf nad Słowenią 4:3.

* * *

Polska – Kazachstan 1:6 (0:2,1:2,0:2)
Krzysztof Zapała 28’ – Roman Starczenko 13’ 40’ 60’ Pavel Akolzin 14’ Yegor Pethukow 25’ Ivan Kuchin 47’

Sport.RIRM

drukuj