MŚ w hokeju. Rosjanie pierwszym finalistą

Rosja pokonała w Mińsku Szwecję 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) w pierwszym półfinale mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. W drugim półfinale zagrają Czesi z Finami.

Broniący tytułu hokeiści Trzech Koron już w pierwszej minucie zdobyli gola po strzale Oscara Moellera, ale później trafiali już tylko Rosjanie. Jeszcze w pierwszej tercji objęli prowadzenie po bramkach Siergieja Płotnikowa i Siergieja Szirokowa, a wynik na 3:1 ustalił w drugiej części gry Anton Biełow.

Rosjanie, w składzie z gwiazdami Jewgienijem Małkinem i Aleksandrem Owieczkinem, grali zdecydowanie bardziej ofensywnie i mieli widoczną przewagę. Są na najlepszej drodze do odzyskania mistrzowskiego tytułu po roku przerwy.

Rosja – Szwecja 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Bramki: dla Rosji – Siergiej Płotnikow (14.), Siergiej Szirokow (19.), Anton Biełow (32.); dla Szwecji – Oscar Moeller (1.).

Kary: Rosja – 10 min.; Szwecja – 12 min. + Mikael Baecklung kara meczu.