fot. COS Wałcz

Startują mistrzostwa Europy U-16 w hokeju na trawie w COS Wałcz

W środę 3 lipca rozpoczynają się w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu Mistrzostwa Europy do lat 16 w hokeju na trawie. Dziewczęta i chłopcy – w tym reprezentacje Polski – będą rywalizować o medale do soboty. Biało-czerwoni są w gronie faworytów.

COS w Wałczu na kilka dni stanie się europejską stolicą hokeja na trawie. W turnieju wystąpi 10 męskich i 11 żeńskich ekip. Na środę i czwartek zaplanowano pojedynki fazy grupowej, w piątek i sobotę rozegrane zostaną mecze, które zadecydują o tym, kto stanie na podium.

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy gościć zespoły z całej Europy. Ciężka praca nad naszymi obiektami pozwala na to, żebyśmy mogli organizować u siebie imprezy tej rangi. Młodzi adepci hokeja na trawie mają u nas wszystko, czego tylko potrzebują. Trzymam kciuki za emocjonującą rywalizację w duchu fair play i za wszystkich młodych zawodników. Oczywiście po cichu liczę na jak najlepsze miejsca Polek i Polaków – mówi dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Biało-czerwone w środę zagrają z Rosją i Szwajcarią, a młodzi Polacy rozgrywki grupowe rozpoczną od meczu z Walią.

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Centralny Ośrodek Sportu zapewnia niesamowitą infrastrukturę. Jest tutaj przemiła obsługa, a drużynom niczego nie brakuje. Przepyszne jedzenie, piękna pogoda – nic tylko grać, bawić się i walczyć o medale – podkreśla organizator ze strony Polskiego Związku Hokeja na Trawie Mateusz Grochal.

Dodaje, że to pierwsze tego rodzaju – łączone mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej w formacie hokeja piątkowego.

Obie nasze reprezentacje mają szanse medalowe. Liczymy, że zakończą zmagania na podium. Jakiego koloru mogą być krążki? Nie chcemy wyrokować, bo wiadomo, że to zmagania młodzieży. Wśród głównych rywali wymieniłbym Francję, Austrię, Turcję i Szwajcarię – wskazuje Grochal.

Reprezentantki Polski zgodnie podkreślają, że przyjechały do Wałcza zdobywać najwyższe laury.

Nie myślimy jednak od razu o złocie, ale o każdym kroku, który trzeba wykonać w drodze do podium – mówią.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny, a dodatkowo organizatorzy zapewniają także specjalną komunikację autobusową, która umożliwi bezproblemowe dotarcie na obiekty COS. To kolejne ważne wydarzenie w tej dyscyplinie sportu w Wałczu, bo na stadionie COS w czerwcu dwa mecze towarzyskie rozegrała ze Szkocją seniorska reprezentacja kraju. To także częsta baza treningowa naszych zawodników, ale i innych drużyn, które coraz chętniej przyjeżdżają szlifować formę do tego ośrodka COS.

Biuro Prasowe Centralny Ośrodek Sportu/Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl