Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Dziś spotkanie m.in. dzieci z PKRD

W sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie trwa Wielki Odpust Tuchowski. Do wspólnego świętowania dołączy dziś Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

O godzinie 15.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. z ich udziałem. Przewidziano także błogosławieństwo najmłodszych. Wydarzenie będzie transmitowało Radio Maryja.

Na pielgrzymów, którzy przybędą do Tuchowa czeka szereg atrakcji. Między innymi w ramach wieczorów maryjnych przygotowano koncert parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk Tuchowskich.

– Dzień odpustowy w Tuchowie rozpoczyna się o godzinie 6.00 odsłonięciem cudownego obrazu i pierwszą Eucharystią bez homilii, natomiast pierwsza Msza św. z homilią jest o godzinie 7.00. Kolejne o godzinie 9.00, 11.00, 15.00 i 18.30. To są wszystkie Eucharystie z kazaniami odpustowymi. Dwie są również z procesją – suma o godzinie 11.00 i wieczorna o Msza św. 18.30. W niedzielę wyjątkowo rozpoczynamy już o godzinie 05.00 zarówno Eucharystią z homilią, jak i posługą w konfesjonałach – podkreślił ojciec Bogusław Augustowski CSsR, kustosz sanktuarium.

W tym roku Wielki Odpust Tuchowski odbywa się pod hasłem: „Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego Ducha”. Modlitewne spotkanie zakończy się we wtorek, 9 lipca. Szczegółowy plan wydarzenia i relację z codziennych wydarzeń można znaleźć na stronie www.sanktuariumtuchow.pl oraz na naszym portalu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl