MŚ Dywizji 1A. Polska poległa w starciu z Wielką Brytanią

Katastrofalna trzecia tercja zabrała Polakom wygraną nad Wielką Brytanią w hokejowych MŚ Dywizji 1A. Biało-czerwoni polegli 3:5, choć przed ostatnią odsłoną to oni byli na prowadzeniu.

Po sensacyjnym zwycięstwie Włoch nad Kazachstanem Polacy stanęli przed szansą, by zrównać się punktami z najlepszymi. Aby to osiągnąć, musieli pokonać Wielką Brytanię. Obie drużyny odnotowały wcześniej po jednej wygranej. Ich wyższość musiała uznać Słowenia.

Podopieczni Teda Nolana szybko stracili gola. Mark Richardson precyzyjnym podaniem obsłużył Bretta Perliniego, a ten wpakował krążek do siatki. Polacy z minuty na minutę prezentowali się coraz pewniej. Do wyrównania doprowadzili za sprawą Pawła Droni, w 16 sekundzie gry w przewadze. Rywale odpowiedzieli jeszcze w pierwszej tercji. Uderzenie Colina Shieldsa było poza zasięgiem Johna Murraya (1:2).

Popisowa w wykonaniu biało-czerwonych była kolejna odsłona, kiedy najpierw z prawego bulika do bramki trafił Damian Kapica. Chwilę później było już 3:2 dla Polski za sprawą Krzysztofa Zapały. Nasi hokeiści mogli jeszcze podwyższyć wynik jednak rzutu karnego nie wykorzystał bardzo aktywny Kapica.

Po powrocie na lodowisko gra podopiecznych Teda Nolana nie wyglądała już tak dobrze. Dwa szybko stracone gole to efekt dobrych zagrań w wykonaniu – najpierw Brendana Brooksa, a później Bena O’Connora. Ten ostatni skorzystał na podwójnym osłabieniu biało-czerwonych. Na ławkę kar powędrowali Bartłomiej Neupauer i Krystian Dziubiński. Kolejne okazje Polaków nie skutkowały wyrównaniem. W końcówce nasi hokeiści zagrali va banque. Zdjęcie bramkarza zakończyło się jednak kolejną straconą bramką, której autorem był Jonathan Phillips (3:5).

W ostatnim środowym meczu MŚ Dywizji 1A Słowenia pokonała Węgry 4:1. W tabeli turnieju biało-czerwoni spadli na piąte miejsce. Awans wciąż jest realny, jednak teraz na podopiecznych Teda Nolana czekają ciężkie starcia z Węgrami i Kazachstanem.