W Gdańsku odbędzie się hokejowy turniej o Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W najbliższy czwartek w Gdańsku odbędzie się Euro Ice Hockey Challenge. Stawką rywalizacji będzie Puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W zmaganiach wezmą udział reprezentacje Polski, Korei Południowej Kazachstanu i Ukrainy.

Ś.p. Lech Kaczyński nie krył zainteresowania hokejem na lodzie. Interesował się tą dyscypliną sportu. Kierownictwo PZHL-u chce, przez organizację turnieju, uhonorować byłego prezydenta Polski.

Patronat nad turniejem objął Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Mieliśmy ostatnio okazję przekazać koszulkę z numerem 1 reprezentacji Polski Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, który objął patronat nad turniejem. Nasz prezent bardzo ucieszył Pana Premiera, który życzył powodzenia wszystkim uczestnikom zmagań i podziękował za ideę uczczenia w Gdańsku pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – powiedział Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Turnieju EIHC w Gdańsku Andrzej Jaworski.

Swojej pasji do hokeja nie kryje także Jarosław Kaczyński, który w niedawnym liście do prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawida Chałki wspomniał triumf Polaków nad ZSRR podczas mistrzostw świata w 1976 roku (6:4).

***

Terminarz i cennik biletów na turniej EIHC o Puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Gdańsku:

czwartek, 15.12.2016

godz. 15:30 Kazachstan – Ukraina

godz. 19:00 Polska – Korea Południowa

piątek, 16.12.2016

godz. 15:30 Korea Południowa – Kazachstan

godz. 19:00 Polska – Ukraina

sobota, 17.12.2016

godz. 14:00 Ukraina – Korea Południowa

godz. 18:00 Polska – Kazachstan

RIRM

drukuj