fot. PAP/Adam Warżawa

Trwa hokejowy turniej o Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W Gdańskiej Hali Olivia polscy hokeiści od wczoraj rywalizują o Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Turniej potrwa do soboty i jest kolejnym etapem przygotowań biało-czerwonych do mistrzostw świata dywizji pierwszej w Kijowie. Na inaugurację imprezy podopieczni Jacka Płachty pokonali po dogrywce Koreę Południową 6:5.

Turniej Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku to ważny etap przygotowań polskiego zespołu do zaplanowanych na drugą połowę kwietnia mistrzostw świata w Kijowie.

– Jest to na pewno jakiś ważny etap przygotowań, ale tak jak powiedziałem – prestiżowa impreza, bo mamy tutaj konkurentów, z którymi zmierzymy się w Kijowie, więc to na pewno ważny turniej i też na pewno będziemy starali się jak najlepiej tutaj wypaść – mówi trener polskiego zespołu Jacek Płachta.

W gdańskiej Hali Olivia rywalami biało-czerwonych są reprezentacje Kazachstanu, Ukrainy i Korei Południowej. Z tymi samymi drużynami przyjdzie nam mierzyć się w Kijowie w trakcie najważniejszej imprezy sezonu – wskazuje bramkarz Przemysław Odrobny.

– Na pewno są to bardzo dobrzy i wymagający rywale, z którymi będziemy mierzyć się także na mistrzostwach świata. Dołożymy wszelkich starań, żeby pokazać się z dobrej strony i postawić wysoko poprzeczkę – podkreśla Przemysław Odrobny.

Na inaugurację rywalizacji biało-czerwoni uporali się z Koreą Południową. Zwycięzcę musiała jednak wyłonić dogrywka, w której decydującą bramkę zdobył Marcin Kolusz. W pierwszym dniu turnieju udanie zaprezentował się także Kazachstan, który rozbił Ukrainę 5:1. Impreza potrwa do soboty. Zwycięzcę wyłoni trzydniowa rywalizacja każdy z każdym.

 

TV Trwam News/RIRM


GALERIA: Turniej z cyklu Euro Ice Hockey Challenge, o puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, dzień I fot. PAP/Adam Warżawa

drukuj