MŚ Dywizji 1A. Porażka Polaków na początek, Włosi znów za mocni

Reprezentacja Polski od porażki rozpoczęła zmagania w hokejowych mistrzostwach świata Dywizji 1A. Na inaugurację katowickiego turnieju białoczerwoni ulegli Włochom 1:3.

Podobnie jak przed rokiem, Polacy na otwarcie imprezy zmierzyli się z Włochami. Wówczas – w krakowskiej Tauron Arenie – nasi reprezentanci przegrali z tym rywalem 1:2 i dziś również obyło się bez niespodzianki.

Joachim Ramoser i Przemys³aw OdrobnyHokeiści z Półwyspu Apenińskiego od początku spotkania przejęli inicjatywę na lodzie, co rusz zagrażając bramce strzeżonej przez Przemysława Odrobnego. Ich ciągły napór przyniósł efekt w 13. minucie, kiedy Joachim Ramoser precyzyjnym strzałem wykończył akcję całego zespołu. Taki przebieg zdarzeń nie wpłynął pozytywnie na postawę biało-czerwonych, którzy poza aktywnymi w ofensywie Krystianem Dziubińskim oraz Mateuszem Bepierszczem nie specjalnie zagrażali obronie rywali.

Lepsza gra podopiecznych Jacka Płachty przyszła wraz z rozpoczęciem drugiej tercji. Polacy dłużej utrzymywali się przy krążku i częściej gościli pod bramką rywali, a swoją przewagę udokumentowali golem w 31. minucie. Wtedy to Tomasz Malasiński na tyle szczęśliwie strącił krążek po uderzeniu z dystansu Pawła Dronia, że ten zatrzepotał w bramce Andreasa Bernarda.

Od tego momentu kontrolę nad wydarzeniami na lodzie znów uzyskali Włosi. Niespełna sześć minut później ponownie objęli prowadzenie, gdy Luca Frigo krótkim niesygnalizowanym strzałem zaskoczył Przemysława Odrobnego.

W trzeciej części spotkania biało-czerwoni atakowali, jednak poza kilkoma składnymi akcjami nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego między słupkami Andreasa Bernarda. Losy meczu ostatecznie zostały rozstrzygnięte na dwie sekundy przed końcową syreną. Grający z dodatkowym napastnikiem Polacy (chwilę wcześniej taflę opuścił Odrobny) stracili krążek na połowie Włochów, a ci po długim uderzeniu Thomasa Larkina do pustej bramki przypieczętowali wygraną.

W³osiThomas Larkin i Micha³ Kotlorz

Jutro, w kolejnym dniu turnieju, hokeiści Jacka Płachty zmierzą się z Koreą Południową, która dzisiejszego wieczoru przegrała z Austrią po rzutach karnych 2:3. W innym sobotnim spotkaniu Słowenia rozbiła Japonię 7:1. Przypomnijmy, że awans do Elity zapewni sobie triumfator katowickiej imprezy bądź dwie najlepsze drużyny z Dywizji 1A. Ma to zależeć od miejsc, jakie zajmą gospodarze majowych mistrzostw świata elity – Francja i Niemcy.