fot. PAP

Liga Światowa: Polska o awans, Iran o… pietruszkę

Przed polskimi siatkarzami dwa decydujące spotkania w fazie interkontynentalnej Ligi Światowej. Dziś i jutro podopieczni Stephana Antigi zmierzą się w Ergo Arenie z Iranem. Stawką tych pojedynków będą bilety na turniej finałowy, który w dniach 1620 lipca odbędzie się we Florencji.

Nadszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. W grupie A awans do kolejnej fazy rozgrywek zapewnione mają reprezentacje Iranu i Włoch (gospodarz turnieju). Do obsadzenia pozostało zatem tylko jedno wolne miejsce, o które powalczą w korespondencyjnym pojedynku Polacy i Brazylijczycy. Ci pierwsi zagrają w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie z mistrzami Azji, a drudzy podejmą na wyjeździe podopiecznych Mauro Berutto. Aby być pewnym udziału w Final Six, biało-czerwoni muszą zdobyć w najbliższy weekend jedno oczko więcej niż Canarinhos, którzy już wczoraj pokonali „Squadra Azzurra” 3:1. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez oba zespoły, o kolejności w tabeli zadecyduje bilans setów. A ten lepszy mają siatkarze z Ameryki Południowej.

W zwycięstwie nad Iranem ma pomóc wracający do pełni sił po kontuzji Mariusz Wlazły. Atakujący PGE Skry Bełchatów w ostatnim czasie zmagał się z urazem pleców i nie trenował z grupą. W najbliższych meczach zastąpi Grzegorza Boćka, z którego Stephane Antiga tym razem zrezygnował. Do gry powraca również inny rekonwalescent, Krzysztof Ignaczak. Niestety z powodów zdrowotnych w dwunastoosobowym składzie zabraknie Bartosza Kurka. Jeden z kluczowych zawodników biało-czerwonych nadal ma problemy z plecami. Z kolei Iran, mimo pewnego udziału w turnieju finałowym, przyjechał do Polski w praktycznie najsilniejszym zestawieniu na czele z Mohammadem Mousavim.

Nasi siatkarze w tegorocznej edycji rozgrywek Ligi Światowej prezentowali zmienną formę, począwszy od spektakularnych wiktorii z Brazylią, a skończywszy na kompletnie nieudanych potyczkach z Iranem. Bilans dotychczasowych spotkań Polaków to: cztery zwycięstwa i sześć porażek. Czy w meczach przeciwko podopiecznym Slobodana Kovaca uda im się powrócić na zwycięską ścieżkę? Odpowiedź na to pytanie poznamy już jutro wieczorem.

Terminarz spotkań:

Polska – Iran 4 lipca 2014r. godz. 20:15 (Gdańsk/Sopot)

Polska – Iran 5 lipca 2014r. godz. 20:15 (Gdańsk/Sopot)

12osobowy skład reprezentacji Polski na mecze z Iranem:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Łukasz Żygadło

Atakujący: Mariusz Wlazły, Dawid Konarski

Środkowi: Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Andrzej Wrona,

Przyjmujący: Mateusz Mika, Rafał Buszek, Michał Winiarski

Libero: Paweł Zatorski, Krzysztof Ignaczak

Sport/RIRM

drukuj